Můj Albert aplikace recenze - ke stažení do mobilu

Ukážeme vám jak získat ještě víc
Vydáno: 19. června 2024
Autor: Václav Trojan
Jak funguje Albert aplikace

Jedním z nejrozšířenějších řetězců s potravinami je v České republice Albert, který patří pod nizozemskou skupinu Ahold. Na našem trhu působí značka Albert od roku 2000 (kdy převzala síť prodejen Sesam a Mana), později došlo i ke sjednocení názvu s Hypernovou nebo převzetí prodejen Julius Meinl a Interspar.

Aktuálně tak má u nás Albert dva formáty prodejen – supermarkety a hypermarkety. Celkově se jedná o více než 300 obchodů a je tak (v jejich počtu) na druhém místě za Penny (ta jich má dokonce přes 400).

Obsah článku

Od roku 2021 nabízí Albert svým zákazníků také věrnostní program. Není ale dostupný přes fyzickou kartu, používat ho lze pouze v chytrých mobilních telefonech. Aplikace se jmenuje Můj Albert a sbírat body na ni lze ve všech prodejnách tohoto řetězce.

Je nesmírně oblíbená a do svých smartphonů už si ji stáhly stovky tisíc lidí, v žebříčku TOP aplikací na Google Play se i dva roky po jejím vydání drží na předních místech (stejně jako např. Lidl Plus).

Potřebujete půjčku na nákupy a banka vám ji neposkytne? Zkuste prověřený nebankovní úvěr Cofidis – můžete získat od 10 000 až do 1 000 000 Kč. 

Cofidis půjčka

Top
Půjčíte si na cokoliv
 • Výše úvěru 10 000 - 1 000 000 Kč
 • Splatnost 12 - 144 měsíců
 • Úrok 7.9 %
 • Hodnocení

Výhody

 • Pestrá nabídka půjček
 • Okamžité posouzení žádosti
 • Výhodný úrok i RPSN
 • Možnost pojištění úvěru
 • Peníze na účet i v hotovosti

Podmínky

 • Občanství ČR
 • Věk 18+
 • Doložitelný příjem
 • Platný mobilní telefon

O půjčce

Společnost Cofidis poskytuje více úvěrových produktů, které mají mnoho podob. Kromě klasického spotřebitelského úvěru nabízí také partnerský či novomanželský kde získáte zvýhodněnou sazbu.

V portfoliu najdete také revolvingovou půjčku a možnost konsolidace jak pro jednotlivce, tak partnery.

Komplexní služby zahrnují i platební kartu Cofidis, která vám poskytne finanční rezervu. O všechny Cofidis produkty lze požádat online a u vybraných úvěrů je navíc možnost získat výhodnější podmínky jako u jiných poskytovatelů.

Co je to Albert aplikace a jak funguje

Albert aplikace umožňuje lidem, kteří nakupují v prodejnách Albert, aby získávali různé slevy na potraviny nebo jiné druhy zboží. Funguje podobně jako věrnostní programy jiných obchodních řetězců, je tedy potřeba aby si zákazník před zaplacením u pokladny vždy načetl čárový kód svojí aplikace. 

Sbírat se dají kredity a body. Aby je ale zákazník mohl získat, musí splňovat určité podmínky (např. nákup konkrétních položek nebo minimální částka). Za některé nákupy tak můžete získat několik kreditů i bodů, za jiné se vám na účet nepřipíše nic. Podstatné ale je, že u spousty produktů máte na nižší cenu nárok pouze s aplikací v mobilu.

Kromě slev na nákupy, což je u této aplikace samozřejmě to nejdůležitější, ale Můj Albert nabízí i několik dalších užitečných funkcí. Jednak v něm naleznete aktuální letáky, dále pak zajímavé recepty, digitální verzi magazínu Albert, archiv všech vašich účtenek a můžete si v něm také vytvářet nákupní seznam (ten ale umožňuje přidávat jen produkty, které jsou zrovna v akci).

Albert karta registrace

Albert karta se dá získat pouze v digitální formě, plastové kartičky svým zákazníkům tento obchodní řetězec nenabízí. Využívat výhod Albert karty tak mohou pouze lidé, kteří mají chytrý mobilní telefon, stáhnou si aplikaci Můj Albert a vyplní o sobě základní údaje. Nejde ale o nic složitého ani o velké množství citlivých údajů – pro plnohodnotné používání stačí vyplnit jen jméno, příjmení, mobil, mail, pohlaví a datum narození.

Aplikace Můj Albert registrace

Registrace do aplikace Můj Albert je snadná a zabere vám maximálně pár minut. Nejdříve si ji musíte nainstalovat do vašeho mobilu (odkazy uvádíme níže) a po jejím spuštění pak vyplnit pár základních osobních informací. Dále je ještě potřeba nastavit si vaši domovskou prodejnu, neboli tu, kde nakupujete nejčastěji (tomu se automaticky přizpůsobí i nabídka slev v aplikaci).

Aplikace Můj Albert ke stažení do mobilu

Věrnostní aplikace různých obchodů nebo restaurací bývají vždy k dispozici zdarma a platí to samozřejmě i pro Můj Albert. Aplikace je dostupná pro oba hlavní operační systémy, používat ji tak mohou jak lidé s Androidem, tak i ti, co mají mobilní zařízení od Applu (iOS).

Aplikace Albert aktivace

Po nainstalování aplikace Můj Albert a provedení registrace je vše připraveno k použití a kredity nebo body můžete začít ihned sbírat. Nemusíte tak provádět žádnou aktivaci karty. 

Něco jiného jsou ale speciální kupony, které v aplikaci máte. Abyste za ně mohli získat kredity, je vždy potřeba daný kupon nejdříve aktivovat (jednoduše posunutím). Výhodou těchto kuponů je mimo jiné i to, že vám je aplikace vytváří na míru, podle toho, jaké zboží často nakupujete (podobným způsobem funguje i Tesco Clubcard).  

Můj Albert přihlášení

Aplikace Můj Albert vás automaticky neodhlašuje, takže pokud se z ní neodhlásíte sami, nemusíte pak žádné přihlašování řešit. Pokud ale ano, tak přihlášení se provádí vyplněním vašeho telefonního čísla a následně vložením čtyřmístného číselného kódu, který vám přišel v SMS zprávě. Doporučujeme se ale neodhlašovat, je to zbytečné. 

Můj Albert aplikace body

Některé obchodní řetězce občas pořádají speciální akce, kdy jejich zákazníci za svoje nákupy sbírají body, za něž dostávají nálepky a po nasbírání určitého počtu je mohou vyměnit za slevu na určité spotřební zboží (třeba plyšové hračky, nádobí apod.). Takové kampaně pořádá i Albert a díky aplikaci už není potřeba lepit samolepky do archu, ale body se automaticky připisují do ní. 

Tyto akce fungují stejně jako tomu bylo dříve, změna je pouze v tom, že se dají sbírat přímo do aplikace. Nicméně Albert v tomto případě umožnil sbírání bodů i těm, kteří chytrý mobilní telefon nemají – ti mohou sbírat body tak jako doposud, papírové karty k těmto kampaním jsou jim na prodejnách k dispozici. 

Zajímavou možností v aplikaci je sdílení bodů. Vaše nasbírané body můžete jednoduše poslat jinému uživateli aplikace – pod odkazem Sdílení bodů zvolíte jejich počet a telefonní číslo příjemce a následně se body připíšou dotyčné osobě. 

Můj Albert promo kód

V menu aplikace Můj Albert najdete mimo jiné i položku Uplatnit promokód. Protože se o tom moc nepíše, možná jste zvědaví, k čemu vlastně ve věrnostním programu Můj Albert promo kód slouží a jak se dá získat. 

Pokud se vám např. stane, že si uděláte v Albertu velký nákup a následně zjistíte, že jste si před zaplacením zapomněli načíst vaši aplikaci, můžete ještě situaci zachránit (pokud máte alespoň schovanou účtenku). Pokud ji vyfotíte a pošlete na adresu info@albert.cz, mohou vám z Albertu poslat SMS zprávou promo kód, díky němuž se vám body a kredity na účet připíšou.

Jak fungují kredity v Albertu?

Ještě zajímavější než body jsou v mobilní aplikaci Můj Albert kredity. Ty se také dají získat při každém nákupu, roli zde ale nehraje jeho cena, ale to, které konkrétní produkty jste si koupili. V aplikaci máte zobrazeny kupony, u nichž je uvedeno kolik kreditů za koupi produktu dostanete, kupon si ale nejdříve musíte aktivovat.

K čemu pak tyto kredity slouží? Můžete si je jednoduše převést na peníze s tím, že 1 kredit = 1 Kč. Převádět je lze po 20, takže za 20 kreditů si můžete na kartu připsat 20 Kč, které se vám pak odečtou z ceny dalšího nákupu. Pozor ale na jednu věc – kredity mají omezenou platnost a po 6 měsících expirují. Nezapomeňte je tak využít dříve, než vám z aplikace zmizí.

Sleva 20 Kč pro každého jen za registraci

První kredity a zároveň vlastně i slevu dostanete automaticky hned na začátku – za nastavení preferencí se vám připíše 10 kreditů a za vyplnění profilu dalších 10. Aniž byste museli cokoliv kupovat, hned tak získáte slevu 20 Kč, kterou tak můžete využít při svém dalším nákupu v Albertu. 

Nové kupony každý týden 

V aplikaci Můj Albert se vám nabídka akčních kuponů bude pravidelně každý týden obměňovat. Ze začátku, kdy ještě nebude znát vaše nákupní návyky, se vám může zobrazovat jakékoli zboží, postupem času by vám ale Můj Albert měl nabízet kupony na míru – na takové produkty, které sami běžně nakupujete, takže slevu opravdu oceníte. 

Kredity za nákup zdravých potravin

Pokud v Albertu často nakupujete, nebo si všímáte jeho televizních reklam, tak vám určitě neuniklo, že tento řetězec hodně propaguje zdravé stravování. To se odráží i v jeho věrnostním programu – spoustu kreditů totiž v aplikaci Můj Albert můžete získat za nákup zdravých potravin (např. bio produkty jejich značky Nature's Promise). U některých tak lze získat rovnou až 10 kreditů.

Albert leták a slevy

U každého velkého řetězce s potravinami jsou dnes samozřejmostí akční letáky. Také Albert je pravidelně každý týden vydává, dělí se na dva typy – letáky pro supermarkety a letáky pro hypermarkety. Kromě nich se ještě objevují různé speciální letáky, které obvykle mívají delší dobu platnosti. 

Albert letáky najdete na různých místech – v tištěné podobě vám mohou přijít do poštovní schránky, v digitální formě jsou pak k dispozici na webových stránkách Albertu, na různých portálech zaměřených na letáky a nechybějí ani v mobilní aplikaci Můj Albert. Můžete se také přihlásit k jejich odběru do mailové schránky.

Veškeré slevy, které jsou zrovna v prodejnách Albert, najdete přímo v mobilní aplikaci, přehled akčních nabídek je také na webové stránce Albertu.

Albert online – nechte si nákup přivézt až do domu

Rozvoz potravin a dalšího zboží denní potřeby se u nás stal velmi populární službou a stále více a více lidí využívá možnost nechat si nákup přivézt až ke dveřím a ušetřit tak svůj čas. I když konkurence u nás je velmi silná (zejména Rohlík a Košík, ale i Tesco a nově také Billa), rozhodl se na toto pole vstoupit také Albert. 

Jeho služba se zpočátku jmenovala Albert domů zdarma, později se ale přejmenovala na jednodušší název Albert online. V době psaní tohoto článku (říjen 2023) zatím ještě neměla tak velké pokrytí a působila pouze ve vybraných městech na Moravě (Brno, Olomouc, Přerov, Ostrava, Zlín, Prostějov, Havířov, Frýdek-Místek, Otrokovice a okolí těchto měst). Do budoucna se ale dá očekávat její rozšíření do dalších lokalit. 

Bezplatná doprava je pouze u nákupů nad 1 500 Kč, jinak je poplatek v závislosti na hodnotě nákupu a dni doručení od 39 do 89 Kč. Platit se dá ale pouze kartou přes internet, hotovostní platby umožněny nejsou. 

Nejčastěji kladené dotazy

1) Dá se aplikace Albert používat i bez chytrého mobilu?
Bohužel ne, Můj Albert je věrnostní program určený výhradně pro smartphony, klasické plastové karty se u tohoto řetězce nevydávají (stejně jako třeba u Lidlu).
2) Funguje Můj Albert na každém chytrém telefonu?
Na drtivé většině ano. Aplikace je k dispozici jak na mobily s Androidem, tak i na mobily od Applu. Samozřejmě ale záleží na tom, jaká je verze operačního systému, takže pokud máte např. nějakou hodně starou verzi Androidu, může se stát, že už na něj nepůjde nainstalovat.
3) Musejí se s aplikací sdílet osobní údaje?
Povinné to sice není, nicméně bez provedení registrace ji nebudete moci plnohodnotně používat, nebudou se vám např. přičítat žádné kredity, ani nebudete mít nárok na některé exkluzivní slevy.
4) Za co mohu při nákupech v Albertu získávat kredity?
Kredity se dají získat za nákup vybraných produktů – jejich přehled uvidíte přímo v aplikaci, kde je i uvedeno, kolik bodů za daný produkt získáte. Při nasbírání 20 kreditů si je pak můžete proměnit na slevu 20 Kč z dalšího nákupu.
5) Po jak dlouhé době vyprší platnost mých kreditů?
Kredity v aplikaci mají platnost 6 měsíců, pokud je do té doby nevyužijete, budou vám z účtu vymazány. Každopádně měsíc před jejich expirací vás na to aplikace upozorní, abyste na jejich použití nezapomněli.
6) Jak se sbírají v prodejnách Albert body?
U bodů už nehraje roli, co konkrétně kupujete, ale počítá se pouze celková částka, kterou za svůj nákup v Albertu utratíte. Např. u sbírání bodů na slevy na produkty z kolekce Perla platí, že za každých 200 Kč získává zákazník jeden bod na svou věrnostní kartu.
7) Jaké jsou kromě slev další výhody aplikace Můj Albert?
Aplikace mimo jiné zahrnuje aktuální akční letáky, které tak budete mít kdykoliv po ruce přímo v telefonu. Další výhodou jsou pak digitální účtenky, které se vám po každém vašem nákupu automaticky uloží a budete tak mít perfektní přehled o historii vašich nákupů. V aplikaci si také můžete vytvářet vlastní nákupní seznam, jsou v ní i různé recepty.
8) Provozuje u nás Albert i rozvážkovou službu?
Ano, jedná se poměrně čerstvou záležitost, ale Albert už také spustil svoji rozvozovou službu. Jmenuje se Albert online (ze začátku byl její název Albert domů zdarma) a zatím funguje ve vybraných lokalitách na Moravě.

Další články z kategorií