Pluso peněženka zkušenosti - recenze

Nakupujte krypto rychle a bezpečně
Vydáno: 21. června 2024
Autor: Tomáš Božek
Pluso peněženka pro vaše kryptoměny

Máte účet u Tipsportu nebo Chance a lákalo by vás vyzkoušet si kryptoměny? Nemusíte si zakládat speciální účet, nově můžete využít Pluso peněženku a obchodovat s kryptoměnami přímo ve svém sázkařském účtu.

Pluso peněženka a aplikace 

Pluso peněženka je novinkou, se kterou přišla na trh sázková kancelář Tipsport. Její kryptoměnová peněženka necílí ani tak na zkušené obchodníky, ale zaměřuje se spíše na ty, kteří si chtějí svět kryptoměn vyzkoušet a seznámit se s ním.

Obchodování zprostředkovává známá společnost CoinMate, která je na trhu od roku 2014 a provozuje jedinou českou kryptoměnovou burzu. V budoucnu se plánuje spustit Pluso peněženka také na Slovensku.

Obsah článku

Pluso účet

Založit si Pluso účet je nesmírně snadné, a zabere vám to jen malou chvilku. Je potřeba, abyste už byli zaregistrovaní u Tipsportu nebo Chance a přihlásili se do svého účtu. Pak kliknete v horním menu na položku KRYPTO a potom vpravo nahoře na Registrace Pluso účtu.

Ta je velmi snadná, jen odkliknete souhlasy s podmínkami a provedete ověření mailové adresy a telefonního čísla. Následně vám už nic nebrání v tom, abyste mohli peněženku Pluso používat, navíc si ji vedle Tipsportu můžete propojit i s účtem u Chance.

Jak funguje Pluso peněženka

Pluso peněženka funguje tak, že si v ní můžete nakupovat nebo prodávat různé kryptoměny. Z peněženky se dají i přeposílat peníze mezi účty na Tipsportu a Chanci, můžete si je tak snadno převádět podle potřeby.

Výhodou je i možnost posílat peníze kamarádům a známým, kteří mají Pluso také. Maximální částka převodu je 5 000 Kč. Celé prostředí Pluso peněženky je samozřejmě v češtině.

Pluso peněženka u Tipsportu

Pluso peněženku u Tipsportu mohou používat všichni jeho klienti, bez ohledu na to, zda sázejí kurzové sázky nebo zkoušejí štěstí v online casinu. Minimální částka, kterou je pro nákup kryptoměny potřeba mít na herním účtě, je 50 Kč.

Pluso peněženka u Chance

S krytpoměnovou peněženkou přišla sázková kancelář Tipsport, protože ale Chance patří do stejného koncernu, můžete Pluso používat i u ní. Chance tak nabízí nejen stejné kurzy a stejné live streamy jako Tipsport, ale shodnou nabídku má i v oblasti kryptoměn.

Nabídka kryptoměn v Pluso peněžence

Samozřejmě zde můžete nakupovat a prodávat bitcoin, který je dlouhodobě nejoblíbenější kryptoměnou. To ale není zdaleka vše, Pluso peněženka nabízí i další možnosti.

Vedle bitcoinu podporuje také Ethereum, Litecoin, Cardano, Solanu nebo XRP. V přehledné tabulce vždy uvidíte jejich aktuální kurz a jeho vývoj za posledních 24 hodin a 7 dní.

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Cardano (ADA)
 • Solana (SOL)
 • Ripple (XRP)

Do budoucna se očekává, že by se nabídka kryptoměn v Pluso peněžence měla ještě rozšiřovat a klienti Tipsportu a Chance by tak mohli mít výběr z ještě větší nabídky.

Obchodování s kryptoměnami v Pluso

Obchodování je velmi jednoduché, stačí si vybrat kryptoměnu, nastavit si množství, které chcete koupit a částku uhradit.

Za obchodování s kryptoměnami v Pluso peněžence se žádné poplatky neúčtují, jedinou výjimkou je převod prostředků na účet jiného klienta. V takovém případě činí poplatek 1 % z převáděné částky.

Opce

V souvislosti s kryptoměnami se můžete setkat s termínem opce. Tento pojem je známý i ze sportu, kdy např. hokejové týmy uplatňují opce u smluv se svými hráči.

V případě financí a kryptoměn je definice taková, že opce je smlouva mezi prodávajícím a kupujícím, na jejímž základě má smluvní strana právo koupit či prodat podkladové aktivum za určitou předem danou cenu v předem daném období.

Binární opce

Speciálním typem opcí jsou pak binární opce. Jejich princip spočívá v tom, že jak kupující, tak i prodávající zná předem výši maximálního zisku nebo ztráty.

Při splatnosti takové opce pak kupující dostane buď vše nebo naopak vůbec nic. V Pluso peněžence se ale s binárními opcemi nesetkáte,ty jsou určené pro profesionální obchodníky a jsou na jiných investičních platformách.

Aplikace Pluso

Pluso peněženka nemá svoji vlastní mobilní aplikaci, je ale součástí aplikací Tipsportu a Chance, v nichž najdete všechny funkce, které nabízí i jejich webové stránky.

Pokud tuto aplikaci ještě nemáte, můžete si ji stáhnout na webu Tipsportu (pro Android), případně přímo v App Storu (pro mobily od Applu).

Zkušenosti s Pluso peněženkou

Naše zkušenosti s Pluso peněženkou jsou zatím velmi pozitivní, kladně hodnotíme zejména jednoduchost celého procesu a přehledné prostředí, v němž se bez problémů zorientují i ti, kteří s nákupem kryptoměn ještě nemají žádné zkušenosti.

Pochvalu si určitě zaslouží i možnost výběru z šesti různých kryptoměn nebo to, že na nákup stačí pouhých 50 Kč.

Obecně tak můžeme Pluso peněženku doporučit těm, kteří už mají u Tipsportu nebo Chance založený účet a chtějí si obchodování s kryptoměnami vyzkoušet.

Pokud to ale s kryptoměnami myslíte vážně a chcete se jim věnovat naplno, vyplatí se založit si peněženku někde, kde nabízejí více možností, jak s kryptoměnami nakládat.

Výhody Pluso peněženky

Každá peněženka pro kryptoměny má svoje plusy i mínusy. Toto jsou největší přednosti krypto peněženky od Tipsportu:

 • rychlá a snadná online registrace
 • přehledné prostředí, v němž se snadno zorientujete
 • ideální pro začátečníky, kteří s kryptoměnami nemají zkušenosti
 • výběr z 6 různých kryptoměn
 • bezpečná platforma, za kterou stojí prověřená kryptoměnová baurza
 • možnost posílat peníze kamarádům, kteří mají Pluso také
 • peněženka je součástí aplikací Tipsportu a Chance

Nevýhody Pluso peněženky

Pluso peněženka není vhodná úplně pro každého, zde jsou její hlavní negativa:

 • není ideální pro zkušené obchodníky s kryptoměnami
 • nedá se u Tipsportu a Chance použít jako platební metoda
 • nelze provádět směny mezi kryptoměnami navzájem
 • nemůžete si do ní převést vlastní kryptoměnu odjinud

Nejčastěji kladené dotazy

1) Jaké kryptoměny Pluso peněženka nabízí?
Aktuálně jsou v nabídce Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Cardano, Solana a Ripple.
2) Jaká je minimální částka pro nákup kryptoměny?
Abyste si mohli koupit kryptoměnu, musíte mít na účtě minimálně 50 Kč.
3) Je k Pluso peněžence dostupná i mobilní aplikace?
Samostatnou aplikaci Pluso peněženka nemá, ale můžete ji snadno spravovat v mobilní aplikaci Tipsportu a Chance.
4) Je tato peněženka opravdu bezpečná?
Ano, stojí za ní známá česká kryptoměnová burza Coinmate, která je na trhu už 10 let a je 100% prověřená a spolehlivá.
5) Jsou s obchodováním na Pluso peněžence spojeny nějaké poplatky?
Ne, nákup i prodej kryptoměn je v Pluso peněžence zcela zdarma. Poplatek je účtován pouze v případě převodu mezi dvěma klientskými účty.
6) Mohu si pomocí kryptoměny v peněžence dobít herní konto u Tipsportu?
Ne, kryptoměny bohužel nelze u Tipsportu ani Chance použít jako platební metodu.
7) Dají se provádět směny mezi kryptoměnami navzájem?
Ne, tato funkce zatím v Pluso peněžence dostupná není.
8) Nabízejí krypto peněženku i jiné sázkové kanceláře?
Pluso peněženka funguje nejen u Tipsportu, ale můžete ji využívat i ve svém herním účtu u Chance. Jiné sázkové kanceláře u nás podobnou službu nenabízejí.

Další články z kategorií