Unicredit půjčka

Výhodný bankovní úvěr s odměnami
Unicredit půjčka
 • nízké úroky i RPSN
 • možnost odkladu splátek
 • expresní sjednání i vyplacení
 • Výše úvěru 20 000 - 1 250 000 Kč
 • Splatnost 12 - 120 měsíců
 • Úrok 6.49 %
 • Hodnocení

Unicredit půjčka

Presto půjčka je spotřebitelský bankovní úvěr od UniCredit Bank. Získat lze od 20 000 Kč do 1 250 000 Kč, splácení se dá rozložit na 12 měsíců až 10 let. K půjčce se dá sjednat i pojištění schopnosti splácet, banka také nabízí účelové úvěry na bydlení nebo na nákup automobilu.

Podmínky

 • věk žadatele 18+
 • dva doklady totožnosti
 • pravidelný příjem
 • trvalý pobyt v ČR
 • vlastní bankovní účet
 • mobilní telefon
 • e-mail
 • Výše úvěru 20 000 - 1 250 000 Kč
 • Splatnost 12 - 120 měsíců
 • Úrok 6.49 %
 • Hodnocení
 • RPSN 6.78 %
 • Poplatek za poskytnutí Ano
 • Půjčka bez ručitele Ne
 • Půjčka pro nezaměstnané Ne
 • Půjčka pro ženy na mateřské Ne
 • Půjčka v hotovost Ne
 • Předčasné splacení Ano
 • Bezúčelová půjčka Ano
 • Se záznamem v registru dlužníků Ne

Výhody a nevýhody

 • nízká úroková sazba
 • odměny pro nové klienty
 • možnost odložit si až 5x splátku
 • dlouhá splatnost (až 10 let)
 • rychlé vyřízení přes internet
 • rychlá výplata na účet
 • můžete si vybrat den splátky
 • fixní poplatek 1 500 Kč u každé půjčky

Detail půjčky

Jedním z významných bankovních ústavů, které v Česku působí, je UniCredit Bank, jež mimo celé řady jiných finančních produktů nabízí také úvěry. Jaké jsou možnosti půjček u této banky? Co patří mezi největší výhody Presto půjčky a v čem jsou naopak její mínusy? Podívali jsme se na úvěrové portfolio od UniCredit Bank podrobněji. 

Více zde:

Unicredit - jak probíhá žádost o půjčku

U UniCredit Bank jsou možnosti sjednání úvěru podobné jako u ostatních bank. Zájemce o půjčku si ji samozřejmě může bez problémů sjednat přes internet (jako půjčky online), komu ale tato forma nevyhovuje, může o úvěr zažádat i po telefonu nebo osobně přímo na některé z poboček této banky.

Online sjednání je dostupné jak pro stávající klienty banky (ti si mohou žádost podat přímo ze svého internetového, ale i mobilního bankovnictví), tak i pro ty, kteří ještě u UniCredit Bank žádný produkt nemají.

Prvním krokem při sjednávání půjčky je stejně jako všude úvěrová kalkulačka. Na ní si zadáte kolik chcete půjčit a na jak dlouho a zobrazí se vám podrobné informace.

Žadatel si pak může vybrat, jestli jen zanechá kontakt (a pracovník banky se mu sám ozve), zavolá na infolinku nebo se pustí do online sjednání. K tomu každopádně potřebuje dva doklady totožnosti (z toho jeden musí být OP).

Prvním krokem je ověření čísla na mobil (vyplníte číslo, přijde vám SMS s kódem a ten zadáte). Pak následuje ověření vašeho mailu (vyplníte jeho adresu, přijde vám mail a kliknete na odkaz v něm). Potom musíte do systému nahrát kopie vašich dokladů – tím prvním musí být platný občanský průkaz, druhým pak buď cestovní pas nebo řidičský průkaz (uvedete také, zda souhlasíte s se zpracováním biometrických osobních údajů).

Odkaz vám přijde esemeskou do mobilu a v něm pak doklady jednoduše vyfotíte. Dál pak postupujete podle pokynů na obrazovce.

Podmínky sjednání půjčky

Požadavky UniCredit Bank se nijak zásadně neliší od podmínek, které mají jiné tuzemské banky. Znamená to tedy, že půjčku mohou získat pouze svéprávné osoby starší 18 let, které nejsou v insolvenci, exekuci ani v registru dlužníků.

Musejí mít mobilní telefon a mailovou adresu, podmínkou jsou také dva doklady totožnosti, vlastní bankovní účet, pravidelný příjem a trvalý pobyt na území ČR – tedy nic speciálního, s čím bychom se nesetkali i u ostatních bankovních institucí.

Unicredit presto půjčka

Základní úvěrový produkt od UniCredit Bank se jmenuje Presto půjčka a jde o klasický bankovní spotřebitelský úvěr. Získat lze od 20 000 Kč až do 1 250 000 Kč, splatnost půjčky se dá nastavit na jeden rok až 10 let (pokud si ale půjčíte méně než 50 000 Kč, maximální délka splácení je 5 let.

Co je určitou nevýhodou této půjčky, je fixní poplatek, který se účtuje u všech úvěrů (bez ohledu na výši a délku) a činí 1 500 Kč. Na druhou stranu jiné poplatky už si banka nepočítá, jen úrok, který začíná na 6,49 % ročně (RPSN pak činí 6,71 %). 

Předschválená půjčka

V internetovém a mobilním bankovnictví mohou stávající klienti UniCredit Bank najít informaci o tom, že mají předschválenou půjčku. Co to znamená? I když tomu název napovídá, neznamená to, že by měli danou částku na 100 % jistou. Ukazuje jim to ale maximální částku, o kterou si mohou požádat, zároveň velká většina žádostí o takovýto úvěr nakonec schvalovacím procesem skutečně projde.

Možnosti unicredit půjčky

Možnost získat půjčku od UniCredit Bank mají lidé, kteří splňují základní podmínky, které jsou obdobné jako u jiných bank. K získání úvěru není potřeba mít žádného ručitele ani zástavu, pokud je jeho výše do 600 000 Kč. U vyšších částek už se může stát, že banka ručitele vyžadovat bude.

Půjčka je samozřejmě neúčelová, takže peníze můžete použít na cokoli budete chtít, nicméně pokud potřebujete finance např. na bydlení nebo na nákup auta, UniCredit Bank má i speciální půjčky přímo na tyto účely.

Unicredit bank konsolidace a refinancování

Kromě běžné půjčky na cokoliv nabízí Unicredit Bank také možnost sloučit si všechny úvěry do jednoho velkého (konsolidace půjček), případně výhodně převést jinou půjčku. Úvěrový rámec je zde úplně stejný jako u Presto půjčky, nijak se neliší ani délka splácení. 

Sjednejte si pojištění schopnosti splácet úvěr

U bankovních úvěrů je standardem, že si klienti mohou spolu s půjčkou sjednat i pojištění pro případ, že by nemohli svůj úvěr řádně splácet. Jinak tomu není ani u UniCredit Bank, která tuto službu nabízí ve spolupráci s Generali Českou pojišťovnou.

Vybrat si lze ze tří pojistných balíčků – Basic, Standard a Full s tím, že to základní poskytuje krytí jen pro případy smrti či invalidity, standardní pojistka je navíc i pro případy pracovní neschopnosti a poslední varianta nabízí krytí i při ztrátě zaměstnání nebo závažném onemocnění.

Pojištění schopnosti splácet si ale nemůže sjednat každý, kdo Presto půjčku dostane – není určeno pro osoby starší 60 let, pro invalidní důchodce, osoby (chronicky) nemocné nebo ty, co jsou zrovna v pracovní neschopnosti. 

Unicredit půjčka na bydlení

Potřebujete-li půjčit peníze na účely bydlení, můžete si u UniCredit Bank vzít speciální úvěr, který je vhodný nejen na nákup domu či bytu, ale i na výstavbu, rekonstrukci, nákup vybavení domácnosti a celou řadu dalších účelů (mezi nimi je i celá řada ekologických).

Pokud vám stačí částka v rozmezí od 100 000 Kč do 1 250 000 Kč, pak můžete tuto půjčku získat i bez zajištění, jinak s klasickou hypotékou lze získat mnohem více (až 20 000 000 Kč).

Úroková sazba u této půjčky začíná na 6,29 % ročně, výhodou je zde mimo jiné možnost během trvání úvěru až 5x odložit měsíční splátku (nejdříve ale desátou). I k tomuto úvěru je samozřejmě možné sjednat pojištění schopnosti splácet, jinak máte právo i na předčasné splacení celé půjčky (při splnění určitých podmínek i zdarma, jinak si banka účtuje tzv. účelně vynaložené náklady, max. ale jedno procento z předčasně splacené částky).

Unicredit půjčka na auto

Pro ty, kteří si chtějí vzít půjčku na nákup nového (nebo ojetého) automobilu, má UniCredit bank samostatný Auto úvěr. Zajímavé je, že nabízí hned několik druhů financování – klasický úvěr, finanční leasing, operativní leasing + ještě verzi operativní Full Service leasing.

Úvěr na auto

Předností úvěru je fakt, že se okamžitě stáváte majitelem vozidla a můžete jezdit, jak chcete. Vyřízení takové půjčky na auto je velmi rychlé, zejména pokud máte našetřených alespoň 30 % z cena auta – pak ho můžete mít už do druhého dne. U podnikatelů pak stačí jen 10 % z ceny vozidla.

Jinak jak už bylo uvedeno, tento úvěr si lze vzít i na ojeté auto, podmínkou ale je, aby jeho stáří bylo maximálně 5 let od první registrace). Žádost si samozřejmě můžete podat online, stejně u jiných úvěrových produktů UniCredit Bank.

Finanční leasing

Leasing vám umožňuje (ať už fyzické osobě či společnosti) využívat vůz za platbu během určitého období. Vlastnictví se převede na leasingovou společnost, avšak stále si udržujete právo na užívání. Po skončení leasingové doby potom máte možnost odkupu akiva za zbytkovou cenu nebo jej vrátit.

Operativní leasing

I u operativního leasingu zůstává auto majetkem leasingové společnosti i po splacení (verze Full service je pak vhodná pro ty, kteří mají celý vozový park). V tomto případě však není nájemce zavázán k následnému odkupu a namísto toho má po ukončení smlouvy na výběr z několika možností: auto vrátit, prodloužit smouvu, anebo přejít na novější model automobilu.

Unicredit půjčka kalkulačka

Před rozhodnutím, zda si u nějaké banky sjednáte půjčku, se určitě vyplatí zkusit si ji namodelovat v úvěrové kalkulačce. Ta nechybí ani na webových stránkách UniCredit Bank, kde si tak můžete udělat orientační obrázek o tom, kolik vás případný úvěr bude stát. Stačí jen nastavit požadovanou výši půjčky a dobu splácení a hned se vám zobrazí podrobné informace – poplatek, úroková sazba, RPSN (roční procentní sazba nákladů) a celková částka, kolik vás půjčka bude stát.

Stejně jako u jiných bank, i zde je ale potřeb upozornit na to, že údaje v kalkulačce jsou spíše orientační – v závislosti na bonitě žadatele může být konečný úrok trochu jiný. Dále pak v kalkulačce není zahrnuto např. pojištění schopnosti splácet nebo různé aktuální akční odměny, které UniCredit Bank nabízí.

Reprezentativní příklad

 • půjčka 100 000 Kč – splatnost 60 měsíců – roční úrok 7,49 %, RPSN 8,30 %, poplatek 1 500 Kč, celkem ke splacení 121 980 Kč

Unicredit shop - všechny finance na jednom místě

V minulosti provozovala UniCredit Bank také samostatnou internetovou stránku, která se jmenovala UniCredit shop. Jednalo se o web - v podstatě online samoobsluhu, kde si zájemci mohli vybrat libovolný produkt z nabídky této banky:

 • Presto půjčka
 • Nová hypotéka
 • Refinancování hypotéky
 • Převedení úvěrů
 • U konto

Nově ale byl veškerý obsah z Unicreditshop.cz přesunut do hlavního webu této banky, kde najdete kompletní informace a nabídku všech finančních produktů.

Unicredit bank zkušenosti a komu půjčku doporučujeme

Půjčky ihned od UniCredit Bank mají (podobně jako u jiných bank) nízké úroky, nevýhodou je ale poplatek ve výši 1 500 Kč (který se navíc po dobu splácení úročí). Jinak jsou podmínky srovnatelné s jinými bankovními úvěry, banka kromě toho běžně nabízí různé odměny (za sjednání půjčky, za aktivitu na účtu apod.).

Presto půjčka i další úvěrové produkty od UniCredit Bank jsou každopádně naprosto bezpečné, nehrozí vám žádné nebezpečí, žádné skryté poplatky ani jiné nástrahy. Pokud hledáte bankovní půjčku s dobrým úrokem, dlouhou splatností a férovými podmínkami, pak vám vám úvěr od UniCredit Bank můžeme doporučit. 

Společnost

UniCredit Bank patří mezi přední bankovní ústavy v Česku a je součástí významné mezinárodní finanční skupiny UniCredit, jež působí v 17 zemích po celé Evropě.

U nás tato banka zahájila svoji činnost v roce 2007, kdy vznikla díky spojení Živnostenské banky a HVB Bank. Ve světě je ale její historie mnohem bohatší, její kořeny sahají dokonce až do 15.století. 

Česká UniCredit Bank nabízí široké spektrum finančních produktů jak pro běžné občany, tak i pro podnikatele a OSVČ, malé i velké firmy nebo pro velké nadnárodní finanční instituce.

V nabídce služeb pro občany nechybí kromě běžných účtů a platebních karet různé druhy půjček (včetně hypoték), hned pět druhů pojištění (životní, majetkové, cestovní, doplňkové a pro auta), dále pak různá spoření a investiční produkty. 

Tak jako každá moderní banka, i UniCredit Bank  svým klientům nabízí všechny digitální služby, samozřejmostí je tak internetové a mobilní bankovnictví, platby mobilem (Google Pay i Apple Pay) nebo bankovní identita. 

Nejčastěji kladené dotazy

1) Jak vysoké částky mohou lidé od UniCredit Bank získat?
Nejmenší částka, o kterou si lze požádat, je 20 000 Kč, naopak maximum je 1 250 000 Kč (u hypotéky lze ale získat až 20 000 000 Kč).
2) Na jak dlouhou dobu se dá splácení půjčky rozložit?
U Presto půjčky je splatnost od 12 měsíců do 10 let, u úvěrů menších než 50 000 Kč je maximum 5 let.
3) Jsou s Presto půjčkou spojeny i nějaké další poplatky?
Ano, vždy si banka účtuje poplatek ve výši 1 500 Kč – bez ohledu na to, o jak vysoký úvěr se jedná.
4) Dá se k úvěru sjednat i pojištění, kdybych třeba neměl na splácení?
Ano, UniCredit Bank nabízí hned tři varianty pojištění, jsou ale určené pouze pro zdravé klienty do 60 let.
5) Může po mě banka chtít nějakou zástavu nebo jiné ručení?
Pouze u půjčky nad 600 000 Kč se může stát, že bude banka vyžadovat ručitele, u nižších částek to potřeba není.
6) Jaké doklady budu k vyřízení žádosti o půjčku potřebovat?
Dva doklady totožnosti – první musí být občanský průkaz, druhý pak buď řidičský průkaz nebo pas.
7) Lze si Presto půjčku sjednat i jinak než přes internet?
Ano, můžete si o ni zažádat na kterékoli pobočce UniCredit Bank, případně po telefonu.
8) Je možné úvěr splatit i předčasně? Pokud ano, je to zdarma?
Ano, půjčku můžete kdykoliv splatit předčasně (zčásti i celou), banka může chtít uhradit náklady, jde ale jen o malou částku (0,5 % nebo 1 % z předčasně splacené částky, podle toho, kdy došlo k úhradě).
9) Nabízí UniCredit Bank i možnost refinancování nebo konsolidace?
Ano, k této bance si můžete převést jeden i více úvěrů, celkový rámec i splatnost jsou shodné s Presto půjčkou (tj. max. 1 250 000 Kč a 120 měsíců).
10) Má tato banka i nějaké půjčky určené přímo na bydlení?
Ano, nabízí půjčku na bydlení bez zajištění nemovitostí (do 1 250 000 Kč a až na 15 let) a klasickou hypotéku (až 20 000 000 Kč až na 30 let).