Placené dotazníky online – recenze a zkušenosti

Vydělávejte vyplňováním jednoduchých dotazníků - z pohodlí domova a 24 hodin denně.
Vydáno: 19. června 2024
Autor: Václav Trojan
Tipy na nejlépe placené dotazníky v češtině

Slyšeli jste už někdy o vyplňování dotazníků za peníze? Jen v češtině existuje několik desítek různých panelů, na kterých je možné se zdarma zaregistrovat a přivydělat si prostřednictvím jednoduchého vyplňování dotazníků a anket.

Placené dotazníky online - vlastní zkušenost

S vyplňováním dotazníků za peníze mám bohaté zkušenosti a věnuji se jim více než 10 let. Za tu dobu jsem si díky tomu vydělal (i včetně placených rozhovorů a diskuzí) přes 100 000 Kč. Rozhodně tedy způsob přivýdělku doporučuji, nejde o žádný podvod a jednotlivé panely skutečně peníze vyplácejí.

Pokud se zaregistrujete u všech doporučených panelů, bude vám chodit několik dotazníků každý všední den (o víkendu jich moc nechodí), běžně i víc než 10 denně. Samotné vyplňování pak moc času nezabere, většinou je to ani ne hodinka (spíš méně).

Obsah článku

I když se zaregistrujete úplně všude, tak sice žádný velký balík nevyděláte (uživit se tím rozhodně nedá), ale můžete si měsíčně pár stovek až tisícovek přivydělat – a to se vždycky hodí.

V tomto článku jsme pro vás připravili souhrn všech dostupných portálů, které se na placené dotazníky online zaměřují, pro větší přehlednost jsme je rozdělili do více skupin. 

Aby vám mohly být peníze vyplaceny, budete potřebovat buď bankovní účet (nemusí být váš, může to být klidně účet někoho z rodiny nebo třeba od kamaráda) nebo PayPal – optimálně pak obojí (někde vyplácejí jen na účet, jinde jen na PayPal, někde si lze vybrat, ale to jen výjimečně). 

3 základní varianty, jak se vyplácejí peníze z dotazníků:  

 • převodem na bankovní účet
 • převodem na PayPal
 • poukázkou na nákup (Mall, Alza, Zalando, Tesco, Adidas atd.)

U některých panelů si lze jako odměnu vybrat i věcnou cenu (např. předplatné časopisů nebo třeba elektroniku), některé pak umožňují věnovat nastřádané peníze na různé dobročinné a charitativní účely.

Kamali půjčka

Top
Nejlevnější mikropůjčka na trhu
 • Výše úvěru 1 000 - 20 000 Kč
 • Splatnost 0 - 1 měsíců
 • Úrok 0 %
 • Hodnocení

Výhody

 • První půjčka zdarma na 14 dní
 • Bezúčelová půjčka na cokoliv
 • Velmi nízké poplatky
 • On-line vyřízení žádosti
 • Možnost levného odložení splátek
 • Jasné a fér podmínky úvěru

Podmínky

 • Věk žadatele 18+
 • České občanství
 • Trvalý pobyt v ČR

O půjčce

Kamali je dalším nebankovním úvěrem s velmi krátkou splatností, které nazýváme mikropůjčky. V porovnání s konkurencí je však Kamali téměř ve všech ohledech výhodnější a až na několik drobností ji výrazně překonává. Půjčka Kamali patří do portfolia společnosti Home Credit, jež patří mezi přední poskytovatele úvěrových produktů v ČR. U Kamali si napoprvé půjčíte až 20.000 Kč a pokud úvěr splatíte do 14 dnů, nehradíte žádné úroky ani poplatky!

Potřebujete jen pár tisíc do výplaty a nechcete zbytečně přeplácet? Sjednejte si rychlou půjčku od Kamali - při splacení do 14 dnů ji máte zdarma.

Surveoo - hodnocení a zkušenosti

Pokud máte na vyplňování dotazníků opravdu hodně času - panel Surveoo by mohl být ideální volbou. Přestože se nejedná o nejlepe placeného poskytovatele, nové dotazníky jsou k dispozici téměř každý den a vy si můžete vybírat. I to je důvod, proč Surveoo můžeme z vlastní zkušenosti doporučit - registrujte se a vyzkoušejte, zda vám platforma bude vyhovovat. Minimální částka pro výběr peněz je 500 Kč, jakmile se na tuto částku dostanete, můžete si ji nechat poslat na PayPal nebo bankovním převodem.

Surveoo registrace ZDE »

Nejlepší placené dotazníky recenze - peníze na účet

Pokud nemáte nebo nechcete mít PayPal, u následujících panelů to není potřeba – všechny vyplácejí peníze klasicky na účet (a nemusí být psaný na vás, může být kohokoli).

My Map (dříve TNS AISA) 

Jeden z nejlepších panelů, provozuje ho česká společnost KANTAR. Dotazníky chodí opravdu velmi často, několikrát týdně (někdy i několik za den), odměny za jeden dotazník se pohybují obvykle od 20 do 70 Kč. Výplatu vám pak pošlou automaticky na bankovní účet a to vždy 1x za půl roku (červenec a leden). Za půl roku se dá běžně vydělat kolem 1 000 Kč, někdy i o dost více.

U tohoto panelu určitě doporučuji nespoléhat pouze na pozvánky, které vám přijdou mailem, ale vyplatí se přihlašovat se občas do účtu a kontrolovat, jestli tam nějaký průzkum není (hlavně ve všední dny). Běžně se stává, že v účtu různé dotazníky máte, ale pozvánka mailem nepřijde nebo přijde později. U panelu My Map se jinak z jednotlivých průzkumů vyplatí např. Nápojový deník, v němž si 14 dní zapisujete, co jste pili a odměna je 350 Kč.

Minimální částka pro výběr: žádná
Průměrný roční výdělek: 2 000 Kč

Populace

Další jistota na poli placených dotazníků. Portál Populace.cz provozuje společnost IPSOS a dotazníky chodí relativně často, odměny jsou velmi různorodé, od 1 Kč (když je to třeba jen jedna otázka) až po 40 Kč. Můžete si zaškrtnout, že máte zájem i o telefonické dotazování a pak vám mohou zavolat a dotazník s vámi udělají po telefonu (většinou 30 – 50 Kč). Peníze odesílají opět automaticky na účet, vždy 1x za 3 měsíce (leden, duben, červenec, říjen). Za čtvrtletí se dá vydělat kolem 500 Kč.

Od tohoto panelu ale můžete dostat i nabídku k účasti na placení diskuzi, kde už jsou odměny okolo 1 000 Kč za hodinu. Celkově patří Populace k panelům s nejvyšší frekvencí zasílní dotazníků, které navíc nejsou vůbec špatně placené. Tady se registrace určitě vyplatí.

Minimální částka pro výběr: žádná
Průměrný roční výdělek: 2 000 Kč

Prosebe

V současné době jednoznačně jeden z nejvýdělečnějších dotazníkových panelů v ČR. Dotazníky z něj chodí velmi často, navíc jsou slušně placené. Kromě toho můžete být pozváni i na různé diskuse či rozhovory, kde si můžete vydělat 1 000 Kč za hodinu. Český panel Prosebe mohu 100% doporučit, vyplatí se i těm, pro které je většina podobných projektů jen ztrátou času.

Minimální částka pro výběr: 150 Kč
Průměrný roční výdělek: 2 000 Kč

Český národní panel

I tento panel patří k těm známějším a dobře zavedeným, podílejí se na něm společnosti STEM/MARK, NMS Market Research a Nielsen Admosphere. Frekvence posílání se mění – občas chodí často, jindy zas dlouho nepřijde nic.

Odměny jsou často kolem 20 Kč za dotazník, někdy ale přijdou i dlouhé dotazníky, kde je odměna v řádu několika set korun. O peníze na účet si můžete zažádat kdykoli chcete, minimum je 200 Kč. Na výběr jsou i odměny z katalogu (např. poukazy na nákup nebo předplatné časopisů). I zde je šance získat pozvánku na placené rozhovory či diskuze.

Minimální částka pro výběr: 200 Kč
Průměrný roční výdělek: 1 000 Kč

iVýzkumy

Další z řady českých panelů, tentokrát od společnosti Data Collect. Odměna za jeden vyplněný dotazník je většinou kolem 20 – 30 Kč, za měsíc jich přijde několik, výplata na účet je možná od 400 Kč (v nabídce jsou i poukazy na Mall nebo Alzu). Sympatické je, že oproti řadě jiných panelů se zde příliš často nestává, že by vás z dotazování hned vyřadili – když už dostanete mail s pozvánkou, většinou daný dotazník také celý dokončíte. 

Minimální částka pro výběr: 400 Kč
Průměrný roční výdělek: 600 Kč

Můj panel

I v tomto případě se jedná o český projekt, stojí za ním společnost IBRS. Dotazníky sice chodí relativně často, odměny jsou ale velmi často jen kolem 10 Kč, někdy kolem 20, výjimečně kolem 30 Kč. Nechat si poslat peníze na účet můžete v okamžiku, kdy nastřádáte alespoň 500 Kč, kromě peněz si lze vybrat i z katalogu odměn (to se ale nevyplatí).

Minimální částka pro výběr: 500 Kč
Průměrný roční výdělek: 500 Kč

Trendaro

Tento český projekt si zaslouží velkou pochvalu – takto pěkně a zábavně zpracované dotazníky nikdo jiný nemá. Vyplňování pro Trendaro není žádná nuda a i když odměny nejsou nic extra, alespoň vás to bude bavit (navíc dotazníky chodí celkem často). Minimální částka pro výběr je 500 Kč, které si pak můžete kdykoliv nechat poslat na účet. Pokud vám běžné dotazníky přijdou otravné, tyhle by vás mohly bavit.

Minimální částka pro výběr: 500 Kč
Průměrný roční výdělek: 1 000 Kč 

Median online panel

Nejde o úplně klasický dotazníkový panel, nicméně pokud se vám podaří se u Medianu zaregistrovat, budou vám od nich občas chodit dotazníky mailem. Ty mají dvě výhody – první je ta, že jsou trochu lépe placené, druhým plusem je, že za každý dotazník vám automaticky přijdou peníze na účet do konce měsíce – i kdyby mělo jít třeba jen o 20 Kč. Někdy posílá Median i dlouhé dotazníky, kde je odměna v řádu několika set korun.

Minimální částka pro výběr: žádná
Průměrný roční výdělek: 1 000 Kč

Talk online panel 

Panel ve stejném designu jako iVýzkumy.cz (patří už pod stejnou společnost), minimální částka na výběr peněz je 350 Kč (na účet), u poukázek se dají vybrat i nižší částky (např. 200 Kč na Mall.cz). Nejedná se o úplně nejvýdělečnější dotazníkový panel, pozvánky příliš často nechodí, ale můžete pozvat kamarády a získat tak za ně víc bodů.

Minimální částka pro výběr: 350 Kč
Průměrný roční výdělek: 500 Kč

MNFORCE ePanel

Slovenský dotazníkový panel (ale kompletně v češtině), který má průměrnou frekvenci posílání dotazníků i průměrné odměny. Pro výběr musíte naspořit alespoň 200 Kč, které si pak můžete nechat poslat na bankovní účet. Alternativou je vsadit vydělané peníze (eBody) do loterie a vyhrát buď věcnou cenu nebo 1 300 Kč. Také zde se může stát, že se dostanete k nějaké placení diskuzi či rozhovoru, kde už jsou odměny daleko vyšší.

Minimální částka pro výběr: 200 Kč
Průměrný roční výdělek: 300 Kč

Dialog 

Český dotazníkový panel od známé společnosti STEM/MARK, dotazníky ale chodí spíše zřídka. Vybrat si peníze lze po dosažení hranice 200 Kč, než je ale nasbíráte, trvá to docela dlouho. Na rozdíl od některých zahraničních panelů vám ale neustále nechodí dotazníky, které nejde vyplnit, takže zaregistrovat se sem smysl určitě má. Navíc u tohoto panelu se - mnohem více než kdekoliv jinde - vyplatí pozvat nové účastníky, odměna je zde 40 Kč za každého člověka, kterého přivedete.

Minimální částka pro výběr: 200 Kč
Průměrný roční výdělek: 200 Kč

Nejlépe placené dotazníky recenze - peníze na PayPal

Následující panely vyplácejí pouze na internetovou peněženku PayPal. Její provoz nic nestojí a určitě se vyplatí si ji založit – je to otázka několika minut.

Lifepoints

Tady už se pomalu dostáváme k zahraničním společnostem. Lifepoints (dříve Global Test Market) posílá dotazníky celkem často, odměny jsou průměrné (kolem 20 -30 bodů za dotazník). Vybrat si peníze můžete na PayPal a to už po dosažení 115 bodů – za ně vám pošlou 100 Kč. Opět doporučuji přihlásit se občas na účet, může se stát, že tam budete mít dotazník (i když vám mailem nic nepřišlo).

Minimální částka pro výběr: 100 Kč
Průměrný roční výdělek: 500 Kč

JTN Panel

Spolehlivý bulharský dotazníkový panel, který sice na první pohled nemusí působit nejdůvěryhodnějším dojmem, ale je prověřený a už mnoho let bezpečně funguje.

Na vyplacení si ale počkáte a to hned 2x – jednak lze o peníze požádat (převodem na PayPal) až po dosažení 1 000 bodů (což trvá minimálně rok, spíš déle), po podání žádosti se pak čeká min. 2 měsíce i déle (ale pokud už u nich máte účet, nemusíte mít strach, trvá to sice dlouho, ale peníze dorazí). Jinak za 1 000 bodů vám pošlou něco přes 600 Kč.

Minimální částka pro výběr: cca 600 Kč
Průměrný roční výdělek: 600 Kč

MyVoice (Datadiggers)

Zahraniční panel, z něhož sice chodí dotazníky často, většinou je ale nejde vyplnit, takže peníze přibývají na účet velmi pomalu. Vybrat si je lze jakmile dosáhnete na částku 10 euro, ty si pak můžete nechat poslat na PayPal. 

Minimální částka pro výběr: 10 euro
Průměrný roční výdělek: 20 euro

Mobrog 

Z této stránky vám sice budou chodit dotazníky neustále, drtivá většina ale nejde vyplnit. Jinak odměny za ně jsou průměrné až podprůměrné, vyplatit si ale peníze můžete už po dosažení částky 100 Kč (na PayPal). Moc se na tomto webu bohužel vydělat nedá, pochvalu si ale zaslouží rychlost výplaty – peníze vám pošlou prakticky hned poté, co si podáte žádost.

Minimální částka pro výběr: 100 Kč
Průměrný roční výdělek: 300 Kč

Doporučené placené dotazníky hodnocení - za poukázku

Pokud vám nevadí, že místo hotovosti dostanete poukaz na nákup v e-shopu, následující panely by vás mohly zaujmout. Za získané body si můžete nakoupit třeba elektroniku nebo jiné zboží.

Cenné názory 

Tento panel je specifický tím, že si u něj nelze za odměnu vybrat peníze, ale pouze poukázky na nákup (aktuálně Alza, Mall, Adidas nebo Zalando, ovšem už od 100 Kč, což je rozhodně plus). Jinak chodí dotazníky často, nepříjemné ale je, že většinou nejdou vyplnit, což je otravné. Odměny ale v poměru výkon-cena nejsou špatné a Cenné názory tak určitě stojí za zkoušku. 

Minimální částka pro výběr: 100 Kč poukázky
Průměrný roční výdělek: 500 Kč

Názory zákazníků 

Online panel, zaměřený zejména na ty, kteří nakupují v prodejnách potravin Tesco a mají jejich věrnostní kartu Clubcard (nicméně není to podmínkou). Dotazníky sice moc často nechodí, jinak ale nejsou špatně placené. Po dosažení 1 500 bodů (= 150 Kč) si je můžete nechat převést buď na kartu Clubcard nebo získat poukázku na nákup na Mall.cz

Minimální částka pro výběr: 150 Kč
Průměrný roční výdělek: 300 Kč

Aplikace na vyplňování dotazníků

Placené dotazníky online se dají vyplňovat nejen na PC a notebooku, ale jde to samozřejmě i v mobilních telefonech. Některé dotazníkové panely mají i vlastní mobilní aplikace, kromě toho ale existují i samostatné aplikace, které jsou určeny vyloženě jen pro mobily.

Attapoll

Aplikace Attapoll je určená pro mobilní telefony s Androidem i pro iPhony, je samozřejmě ke stažení zdarma a oproti spoustě jiných ji lze 100% doporučit. Dotazníky chodí často, odměny jsou různě vysoké, ale určitě se to vyplatí.

Odměna se posílá na PayPal (ten se pak vyplňuje až při žádosti, takže pokud se zaregistrujete pod jiným, tak to nevadí) a výplata je okamžitá - nečekáte ani minutu, peníze vám přijdou hned.

Minimální částka pro výběr: 75 Kč
Průměrný roční výdělek: až několik tisíc Kč

Z klasických online panelů pak mají svoji mobilní aplikaci např. Český národní panel (pro Android), iVýzkumy (pro Android i Apple) nebo Talk online panel (Android i Apple).

Odměny za průzkumy Google

Specifická aplikace pro mobilní telefony - jedná se o velmi krátké dotazníky (zaberou obvykle jen necelou minutku), za každý je odměna většinou 2 Kč. Nastřádané peníze ale nelze vyplatit na účet nebo PayPal, slouží pouze jako kredit, za nějž lze nakupovat v obchodě Google Play. Získat se tak dá cca 20-30 Kč za měsíc, což není moc, ale nezabere to skoro žádný čas.

OpinionApp - aplikace ukončena

Jednalo se o aplikaci pro mobilní telefony (Android i Apple), která umožňovala na jednom místě vyplňovat dotazníky pro více panelů - konkrétně do ní patřily např. panely iVýzkum, inzeráti, e-RG/Elite, TGM Panel nebo Metroopinion. Oproti vyplňování na PC to bylo pohodlnější a notifikace vám tak mohly chodit dříve než na mail.

Navíc jste tak měli skvělý přehled, kolik kde máte vydělaných peněz a mohli jste jednotlivé dotazníky vyplňovat přímo z mobilu.

Začátkem ledna 2024 byl ale provoz této mobilní aplikace ukončen - pokud se do ní tedy nemůžete přihlásit a po zadání mailu vám aplikace píše, že daný mail není spojený s žádným panelem, chyba není na vaší straně.

Méně výnosné dotazníkové panely

Stránek, kde se dají vyplňovat dotazníky, je obrovské množství, pokud ale nechcete být zahlceni maily, nebo prostě chcete vyplňovat ankety jen u těch výnosnějších panelů, následující vám příliš nedoporučujeme. Moc zajímavé tak nejsou např.:

 • iVýzkum.cz
 • inzeráti.cz
 • e-RG/Elite
 • TGM panel
 • Metroopinion (všechny mají společné to, že vybrat si lze většinou částku od 200 Kč, na PayPal a daly se vyplňovat v mobilní aplikaci OpinionApp).

K méně zajímavým stránkám patří také Digiopinion nebo Voissy, kde je klasický problém, že pozvánek chodí spousta, ale většina prostě vyplnit nejde.

Glaxes

Tento panel rozhodně není výhodný – minimum pro výběr je sice 5 000 bodů (= 68 Kč na PayPal), ale ankety jsou extrémně málo placené a opravdu se to nevyplatí. Dotazníky sice chodí pořád, ale drtivá většina z nich nejde vyplnit.

Ostatní dotazníky

Co se týká dalších panelů, tak poměrně málo chodí dotazníky z webu Daedalus online (dříve se vyplácely peníze na PayPal, nově už na bankovní účet), ten ale tak špatný není. Zcela nezajímavé je pak bulharské Gavenze (k výplatě je potřeba 600 bodů, za které dostanete 30 euro, ale budete je sbírat strašně dlouho), velmi zřídka chodí i dotazníky z panelu Datamar.

Vůbec žádný smysl pak nemá registrovat se na PaidViewpoint (posílají prakticky jen aktualizační dotazníky, jinak nic) nebo rakouský MarketAgent, naprosto zbytečná je také registrace na SurveyLama (asi úplně nejhorší panel ze všech). Nedoporučoval bych ani online panel Toluna, se kterým mám špatné zkušenosti.

5+1 rady jak u vyplňování vydělat víc peněz

Už nějakou dobu dotazníky vyplňujete nebo s tím teprve chcete začít? V obou případech pro vás máme pár tipů, jak s jejich pomocí vydělávat více:

Dotazníky vyplňujte co nejdříve

Rozhodně to neodkládejte – spousta z nich je určená pouze pro určitý počet lidí a jakmile je dané množství respondentů vyplní, dotazník se uzavře. Velmi často se to stává třeba u My Map, kde obzvláště doporučujeme vyplňovat je pokud možno okamžitě.

Přihlašujte se na svoje účty u panelů, jestli tam nějaký dotazník není

Možná si myslíte, že pokud je pro vás připravený nějaký dotazník, prostě vám automaticky přijde pozvánka mailem. To ale u některých panelů není vždy pravdou - mnohdy můžete mít v účtu připravených i několik dotazníků, které na vás čekají i když vám zpráva nepřišla.

Vyplatí se tak alespoň občas se na jednotlivé účty přihlásit a zjistit, jestli na nich něco není (smys to má např. u MyMap, Lifepoints nebo MyVoice).

Dobře honorovaná jsou témata jako je kouření (cigarety, nahřívaný tabák, nikotinové sáčky), finance nebo automobily

I když se vás to třeba přímo netýká (např. nekouříte, nemáte auto apod.), vyplatí se tyto dotazníky vyplňovat s tím, že cigarety kouříte, auto máte apod. Tato témata bývají lépe placená, dotazníků na ně je hodně a samozřejmě nikdo nemůže poznat, jak to máte ve skutečnosti.

Více účtů u jednoho panelu

To už úplně nedoporučujeme, mohou vám totiž účet smazat, pokud zjistí, že jste si jich založili několik. Smysl to má snad u některých zahraničních panelů (jako je Mobrog či JTN panel), ale jinak je to spíše zbytečné riziko.

Dotazníky vyplňujte pečlivě a neproklikávejte je

Ano, občas může být vyplňování trochu otrava, nicméně pokud systém zjistí, že jste dotazník vyplnili moc rychle, nemusí vám za něj připsat ani korunu. Navíc u řady z nich bývají otázky testující vaši pozornost, takže i na to je třeba myslet.

Bonusová rada: přiveďte nové členy a získejte odměnu za další uživatele

To umožňují jen některé panely, ale je to fajn možnost si o trochu přilepšit. Zajímavé jsou v tomto ohledu třeba iVýzkumy (sice jen 10 Kč za nového člena, ale lze jich za rok přivést až 100 a získat tak až 1 000 Kč), Český národní panel pak nabízí 20 Kč za nového člena a Trendaro dokonce hned 30 Kč (ale u něj lze získat tuto odměnu max. za 3 lidi). Odměny za nové členy jinak nabízí i JTN Panel, Mobrog nebo STEM/MARK (u něj je to dokonce 40 Kč). 

Bonusový tip jak vydělat 1000 Kč za hodinu – placené rozhovory a diskuse

Zdají se vám placené dotazníky špatně honorované? Je faktem, že oproti klasické práci vychází vyplňování dotazníků na hodinu opravdu dost mizerně. Vydělat se ale dá i jiným způsobem a to formou účasti na placených individuálních rozhovorech nebo skupinových diskuzích.

A tam už se naopak jedná o velmi, velmi slušné peníze, které si v běžném zaměstnání drtivá většina lidí za hodinu nevydělá – sazby se pohybují až kolem 1 000 Kč na hodinu, běžně i více (a peníze posílají často hned na druhý den na účet).

Přihlásit se k těmto diskuzích nebo rozhovorům lze jednak v rámci některých výše zmíněných panelů, existuje ale jeden speciální web, který je na rozhovory a diskuse přímo zaměřený.

Diskuzní projekt se jmenuje PovídámSi a provozuje ho agentura Ipsos. Registraci na něm doporučujeme každému, tohle opravdu má smysl a vyplatí se to. Rozhovory pak probíhají buď přes internet a nebo osobně (obvykle v Praze). 

Extra 4 výdělky online - naše doporučení

Ještě máme pár speciálních tipů na možnost online výdělků, které úplně nespadají do kategorie klasických dotazníkových panelů, jedná se ale o velmi zajímavé projekty, které jsou navíc i docela zábavné.

Testbirds

Tato stránka nabízí možnost testování různých aplikací, webových stránek, e-shopů apod. Zajímavá může např. pro programátory nebo pro ty, co umí dobře anglicky, ale najdou se na ní i úkoly pro každého.

Ty jsou pak docela dobře placené (např. cca 600 Kč za 20 minut práce), odměny se posílají na PayPal. Pokud dobře anglicky neumíte, vůbec se toho nebojte - stačí použít Google překladač a bez problémů to zvládnete.

Minimální částka pro výběr: žádná
Průměrný roční výdělek: 300 Kč

Kvízuj - aplikace ukončena

Jednalo se o aplikaci na mobilní telefony, která byla v prvé řadě o zábavě a soutěžení. Každý den byly připraveny vědomostní kvízy z různých oblastí (Film, Hudba, Sport, Kultura, Historie, Věda atd.) a denně vyhráli první tři malou finanční odměnu – dostat se mezi ně je ale mimořádně těžké.

Nicméně vyhrát mohl úplně každý, jednou týdně probíhalo slosování a další tři lidé vyhráli peníze. Kvízuj byl velmi zábavná a bezplatná aplikace, bohužel už nefunguje.

Minimální částka pro výběr: žádná
Průměrný roční výdělek: záleží spíše na štěstí

Echonity

Zajímavý český projekt, kde odpovídáte na různé dotazy týkající se telekomunikačních operátorů. Oproti klasickým panelům jsou zde odpovědi lépe placené, navíc občas dostanete i extra honorovaný úkol (typu vyzkoušet internetovou samoobsluhu a udělat screeny postupu – pár minut práce za odměnu 150 Kč).

Peníze posílají každý měsíc na účet, stačí mít nasbíraných alespoň 50 Kč. Pokud jde o poměr odměny ke strávenému času, patří Echonity určitě k těm nejlepším.

Minimální částka pro výběr: žádná
Průměrný roční výdělek: 1 000 Kč

PrizeRebel

Americký web, kde se dají sbírat odměny především z placených dotazníků, vedle toho ale můžete body sbírat i za plnění různých úkolů (např. hraní mobilních či počítačových her).

Oproti klasickým panelům je to docela zpestření, nicméně časově to není vždy úplně výhodné (zejména u hraní her je to někdy jen pár korun za hodiny času). Jinak odměny se posílají na PayPal, vybrat si lze už po dosáhnutí 500 bodů (= 5 dolarů).

Dotazníky nicméně nechodí mailem, je potřeba se vždy na web podívat a vyzkoušet, jestli vám nějaký dotazník nepůjde vyplnit. Bonusové body se občas objevují na Twitteru a Facebooku Prize Rebelu, případně v doplňku pro prohlížeč. Můžete také získávat body za přivedené uživatele (15 - 30 % z jejich výdělků).

Minimální částka pro výběr: 5 USD
Průměrný roční výdělek: 20 USD

Varování před podvody - jakým dotazníkům se vyhnout

Závěrem našeho článku ještě zmíníme jeden způsob, který někteří mohou ještě stále považovat za zdroj přivýdělku – placené maily (emailing). VŠECHNY tyto projekty – ať už jde o eRmail, ZUmail, MoneyMail nebo cokoli jiného – jsou podvod a absolutní ztráta času. NIKDY si s jejich pomocí nevyděláte ani jedinou korunu. Vždy je scénář podobný – dostanete zajímavý vstupní bonus, pak vám chodí jeden mail za druhým a konto se navyšuje.

Problém je ale v tom, že systém vás nikdy nepustí tak daleko, abyste dosáhli požadované hranice pro výplatu (a i kdyby, stejně vám nic nedají). Nemá absolutně žádný smysl se na těchto webech registrovat, nevyplatí se to nikomu a výdělek na nich je nemožný – peníze na nich nezíská opravdu NIKDO.

Těmto webům se rozhodně vyhněte:

 • eRmail
 • ZUmail
 • MoneyMail
 • ReklamníMail CZ
 • KlikMail SK
 • Po Korunce
 • a jakékoli další nabídky placených mailů

Nejčastěji kladené dotazy

1) Je potřeba mít pro výplatu peněz z dotazníků bankovní účet?
U některých panelů stačí PayPal, jinak ale u těch lépe placených účet potřeba je. Nicméně nemusí to být váš bankovní účet, peníze si můžete bez problémů nechat posílat na někoho z kamarádů, známých nebo rodiny.
2) Dá se vyplňováním dotazníků a anket uživit?
Rozhodně ne. Můžete si tím přivydělat několik set (pokud se zúčastníte i placeného rozhovoru nebo diskuze i pár tisíc) za měsíc, ale na uživení to určitě není. Jako přivýdělek se to ale vyplatí.
3) Od kolika let je možné si vyplňováním dotazníků přivydělat?
U některých českých panelů mají minimální hranici 15 nebo 18 let, u zahraničních je pak může vyplňovat prakticky kdokoliv (pravdivost údajů se u nich nijak neověřuje).
4) Dají se dotazníky dělat i na mobilu nebo je nutné mít počítač?
Některé se dají vyplnit i na mobilu, u většiny je ale pohodlnější klasický stolní počítač nebo notebook.
5) Jak se mohu dostat k placeným rozhovorům a skupinovým diskuzím?
Je potřeba se zaregistrovat na příslušných stránkách – např. na webu PovídámSi.cz nebo zaškrtnout možnost účasti u jednotlivých panelů (např. Český národní panel, Populace atd.).
6) Jak dlouho bude trvat než dostanu první výplatu za dotazníky?
Záleží na tom o jaký panel se jedná a kolik dotazníků se vám podaří vyplnit. Někde je posílají pravidelně (jednou za měsíc, za 3 měsíce nebo půl roku), většinou si o ně ale můžete požádat sami, jakmile dosáhnete na minimální částku.
7) Je potřeba umět nějaký cizí jazyk nebo je vše v češtině?
Všechny dotazníkové panely na této stránce jsou v českém jazyce, žádný cizí jazyk tak umět nemusíte.
8) Je nějaká šance na výdělek díky příjímání placených mailů?
Ne, absolutně žádná. Všechny stránky jako je eRmail nebo ZUmail jsou podvod a získat z nich jakoukoli částku je naprosto nemožné.
9) Co musím mít, abych mohl dělat i placené rozhovory a diskuse online?
Pokud máte zájem o placené diskuse a rozhovory, kde už jsou odměny velmi zajímavé, potřebujete stolní PC nebo notebook, mikrofon a webkameru.

Další články z kategorií