UniCredit Shop - kompletní nabídka produktů od Unicredit Bank

Vybírejte dle vaší finanční potřeby
Vydáno: 19. června 2024
Autor: Pavla Drobná
UniCredit Shop - kompletní nabídka produktů od Unicredit Bank

UniCredit Shop je internetový portál, který přináší na jednom místě kompletní nabídku všech finančních produktů od UniCredit Bank. Jedná se v podstatě o jakousi online samoobsluhu, kde si zájemce může vybrat kterýkoliv produkt od tohoto bankovního ústavu.

Obsah článku

Sjednat si přes UniCredit Shop lze nejen půjčku nebo hypoteční úvěr, ale i další produkty – např. založit běžný účet, vybrat si platební kartu nebo zřídit některý z pojistných či spořicích produktů. Jeho součástí je vše, co UniCredit Bank pro běžné občany v současní době nabízí.

Unicredit půjčka

Jedním z klíčových produktů, které UniCredit Shop obsahuje, je půjčka. Jedná se především o standardní spotřebitelský úvěr, kromě něj ale tato banka poskytuje i účelové půjčky – např. na nákup auta nebo na bydlení.

Unicredit půjčka

Výhodný bankovní úvěr s odměnami
 • Výše úvěru 20 000 - 1 250 000 Kč
 • Splatnost 12 - 120 měsíců
 • Úrok 6.49 %
 • Hodnocení

Výhody

 • nízká úroková sazba
 • odměny pro nové klienty
 • možnost odložit si až 5x splátku
 • dlouhá splatnost (až 10 let)
 • rychlé vyřízení přes internet
 • rychlá výplata na účet
 • můžete si vybrat den splátky

Podmínky

 • věk žadatele 18+
 • dva doklady totožnosti
 • pravidelný příjem
 • trvalý pobyt v ČR
 • vlastní bankovní účet
 • mobilní telefon
 • e-mail

O půjčce

Presto půjčka je spotřebitelský bankovní úvěr od UniCredit Bank. Získat lze od 20 000 Kč do 1 250 000 Kč, splácení se dá rozložit na 12 měsíců až 10 let. K půjčce se dá sjednat i pojištění schopnosti splácet, banka také nabízí účelové úvěry na bydlení nebo na nákup automobilu.

Unicredit Presto půjčka

Základním úvěrem UniCredit Bank je Presto půjčka. Jedná se o klasický bankovní neúčelový úvěr, který má rámec od 20 000 Kč do 1 250 000 Kč. Jeho splácení si pak lze – v závislosti na jeho výši – nastavit na období od 6 až do 120 měsíců. 

UniCredit Presto půjčka má úrok od 6,49 % ročně, poplatek za poskytnutí úvěru je vždy 1 500 Kč. Sjednat si ji můžete nejen online, ale i osobně nebo telefonicky.

Možnost konsolidace a refinancování

Samozřejmě ani u UniCredit Bank nemůže chybět oblíbená konsolidace půjček a refinancování. I v tomto případě je úvěrový rámec od 20 do 1 250 000 Kč, splatnost opět do 10 let. Díky převedení vaší stávající půjčky (nebo více úvěrů) k UniCredit Bank můžete ušetřit nemalou částku, ať už celkově nebo na pravidelných měsíčních splátkách.

Předschválená půjčka Unicredit

U mnoha bank už se stalo běžnou praxí, že vybraným klientům nabízejí předschválenou půjčku. To sice ještě úplně automaticky neznamená, že klient nakonec opravdu úvěr dostane, v drtivé většině případů ale taková půjčka schválená je. S předschválenou půjčkou se mohou setkat i klienti UniCredit Bank.

Unicredit hypotéka

U velkých bankovních ústavů je samozřejmostí, že nabízejí také hypoteční úvěry, setkáme se tak s nimi i u UniCredit Bank. Úvěrový rámec už jde pochopitelně mnohem širší než u běžné neúčelové půjčky, získat se dá od 20 000 Kč až do 20 000 000 Kč, splácet se dá Unicredit hypotéka až 20 let. 

Unicredit půjčka úrok u hypotečního úvěru začíná už na 4,89% p.a. Kromě nové hypotéky nabízí tato banka i možnost refinancování hypotéky a také speciální produkt nízkoenergetická hypotéka (ta je bez poplatků a pouze pro nemovitosti s energetickou náročností A nebo B). 

V souvislosti s hypotečním úvěrem mnoho lidí zajímá, jak je to s možností uhradit mimořádnou splátku. To možné je, nicméně banky si za ni mohou naúčtovat další poplatek (tzv. účelně vynaložené náklady) a výjimkou není ani unicredit půjčka. Mimořádná splátka tak u ní provést lze, ale je potřeba si rozmyslet, zda se vyplatí. Konkrétní podmínky mohou záviset např. na typu a stáří hypotéky.

Unicredit hypotéka recenze a zkušenosti

Zkušenosti klientů UniCredit Bank s jejich hypotékou jsou různé, řada z nich si pochvaluje zejména nízké úrokové sazby, někteří ale kritizují poplatky spojené s půjčkou. V nedávné minulosti se mimochodem o této bance psalo v médiích v souvislosti s tím, že dostala pokutu za poplatky za předčasné splacení hypotéky.

Obecně ale lze půjčky na bydlení od UniCredit Bank doporučit – jde o stabilní, seriózní a prověřenou banku, její podmínky jsou jasné, transparentní a férové a úroky přijatelné. Určitě ale doporučujeme si nejdříve porovnat jednotlivé možnosti a použít např. úvěrové kalkulačky, abyste získali lepší představu.

Unicredit účet

Základním produktem každé banky jsou běžné účty. UniCredit Bank v současné nabízí tři varianty – Open, Start a Top. Jaký je mezi nimi rozdíl? 

 • Start – základní, nejlevnější běžný účet, který je zcela zdarma. Součástí je samozřejmě platební karta a internetové i mobilní bankovnictví, výběry z bankomatů jiných bank jsou ale zdarma pouze při výběru min. 2 000 Kč. 
 • Open – součástí produktu je i několik druhů pojištění, účet v eurech, uvítací balíček a hlavně výběry ze všech bankomatů na světě vždy zdarma. Měsíční poplatek za vedení tohoto účtu je 89 Kč.
 • Top – prémiový běžný účet pro náročnější klienty. Oproti variantě Open je jeho součástí navíc účet v dolarech, vyšší limit u pojištění osobních věcí a platební karta Visa Premium. Cena je 299 Kč měsíčně, nicméně pokud máte měsíční příjem nad 40 000 Kč, máte tento účet zdarma.

Unicredit dětský a studentský účet

UniCredit Bank myslí nejen na dospělé, ale i na děti, pro které má v nabídce speciální dětský účet. Ten je určený všem dětem od 0 do 15 let, kromě samotného účtu je jeho součástí i platební karta (pro děti od 8 let) a internetové + mobilní bankovnictví. Sjednat ho dětem mohou rodiče na pobočkách této banky. 

Pokud jde o studenty, tak těm nabízela UniCredit Bank účet pro mladé od 15 do 26 let věku – bez poplatku a  s možností výběru ze všech bankomatů zdarma. Aktuálně už ho ale ve svém produktovém portfoliu nemá a je tak nutné si vybrat z výše zmíněných variant Start, Open a Top.

K účtu je možné sjednat i kontokorent

U bank je obvyklé, že k běžnému účtu si lze sjednat kontokorent. Je tomu tak i u UniCredit Bank, výše kontokorentu může být od 750 Kč až do 150 000 Kč. Zřídit si ho klient může hned po založení běžného účtu, za jeho sjednání navíc není žádný poplatek.

Unicredit karty

V nabídce platebních karet najdeme u UniCredit Bank jak klasické debetní karty, které máme v peněžence skoro všichni, tak i kreditní karty, umožňující čerpat další finance.

Platební karta

Zatímco v minulosti nabízela tato banka platební karty od společnosti MasterCard, nově už vydává výhradně karty Visa. V případě debetních karet jsou na výběr dvě varianty – běžná karta Visa Standard (která podporuje i bezkontaktní placení) a luxusní Visa Premium, která má vyšší limity a součástí je i cestovní pojištění.

Unicredit kreditní karta

Také u kreditních karet si mohou klienti UniCredit Bank vybrat ze dvou možností. Základní variantou je Visa Classic Credit s limitem od 10 000 do 250 000 Kč, úrokem 1,58 % měsíčně a poplatkem 40 Kč za měsíc. Zlatá karta Visa Gold Credit má limit až do 500 000 Kč, úrok jen 1,33 % měsíčně a poplatek 120 Kč za měsíc.

Unicredit pojištění

Nabídka pojistných produktů je u UniCredit Bank docela pestrá, vybrat si lze z celé řady různých pojištění, které tato banka nabízí ve spolupráci se známou pojišťovnou Allianz. Konkrétně si u UniCredit Bank lze sjednat: 

 • životní pojištění – konkrétně si lze sjednat rizikové životní pojištění ve třech variantách (Komfort, Extra a Max) nebo investiční životní pojištění (varianty Komfort a Extra), investovat lze do tří různých fondů (s konzervativní, vyváženou nebo dynamickou strategií)
 • majetkové pojištění – sjednat si lze pojištění nemovitosti (varianty Komfort, Extra a Max) a pojištění domácnosti (stejné tři varianty)
 • cestovní pojištění – i zde mají klienti na výběr ze tří variant – základní Komfort, rozšířené Extra a Max – rozdíl je jednak ve výši limitů pojistky a dále pak v možnostech připojištění (např. na rizikové sporty nebo práce)
 • pojištění vozidel – zde se jedná o dva známé pojistné produkty – povinné ručení a havarijní pojištění. U povinného ručení je součástí produktu i právní poradenství, asistence a základní úrazové pojištění, u havarijního pojištění jsou pak opět na výběr tři varianty – Plus, Extra (to mí navíc pojištění skla a vandalismu) a Max (navíc pojištění havárie a doplatek na nové (GAP))
 • doplňková pojištění – jde o dvě pojištění k platebním kartám (cestovní pojištění a pojištění karty a osobních věcí) a pojištění schopnosti splácet (jak ke spotřebitelské půjčce, tak i k hypotéce) 

Pojištění schopnosti splácet

Jednou z mnoha výhod bankovních úvěrů je možnost sjednat si k nim pojištění pro případ, že by klient nemohl svůj závazek řádně splácet. UniCredit Bank nabízí tuto pojistku u obou hlavních úvěrových produktů, v nabídce tak má: 

 • pojištění schopností splácet u Presto půjčky – vybrat se dá ze tří variant – základní Basic má krytí pro případy smrti a invalidity 3.stupně, Standard zahrnuje i pracovní neschopnost a balíček Full poskytuje krytí i pro případy ztráty zaměstnání nebo závažného onemocnění
 • pojištění schopnosti splácet u hypotéky – zde jsou balíčky úplně stejné jako u půjčky, tedy Basic, Standard a Full se stejnými podmínkami 

Unicredit spoření

Do této kategorie patří různé spořicí a investiční produkty, od spořicího účtu přes termínované vklady až po pravidelné či jednorázové investice. V nabídce je i produkt určený pro děti.

Unicredit spořící účet

Základní spořicí účet se u UniCredit Bank jmenuje SAVE a kromě toho, že se za něj nic neplatí, má výhodu i v tom, že peníze jsou klientovi neustále k dispozici. Úroková sazba je na něm 2,5 %, nicméně pouze do částky 500 000 Kč. Sjednat si ho mohou zájemci už od 15 let.

Termínované vklady

Zajímavější zhodnocení peněz přinášejí termínované vklady – u vkladu na půl roku je úrok 4,65 % p.a., u vkladu na rok 4,50 % p.a. Minimální výše vkladu je 30 000 Kč, maximum není nijak omezeno. Sjednat si tento produkt můžete jednoduše přes internetové bankovnictví UniCredit Bank nebo na některé z jejích poboček. 

Kompletní nabídka přesunuta na Unicreditbank.cz

Zatímco v minulosti si zájemci mohli jednotlivé finanční produkty sjednat i na webovém portálu Unicredit Shop, nově už se dají půjčky online získat výhradně na internetových stránkách UniCredit Bank, kam byl obsah přesunut. Samozřejmě kromě webu si lze vše potřebné sjednat i osobně v kamenných pobočkách této banky, některé záležitosti se dají vyřešit i po telefonu.

Nejčastěji kladené dotazy

1) Jaké půjčky UniCredit Bank nabízí?
V nabídce UniCredit Bank je klasický spotřebitelský úvěr, dále pak půjčka na bydlení a úvěr na auto. Kromě toho banka nabízí i hypotéky.
2) Když mám půjčku předschválenou, znamená to, že už ji mám jistou?
Ne, 100% jistota to není. Žádost se ještě bude posuzovat, většina předschválených půjček ale nakonec schválena je.
3) Na jak dlouho se dá u hypotéky UniCredit nastavit fixace?
Délku fixace si můžete zvolit buď 3 roky, 5 let, 7 let nebo 10 let.
4) Je za předčasné splacení hypotéky nějaká pokuta?
Ne přímo pokuta, ale za předčasné splacení si může banka účtovat účelně vynaložené náklady. Žádost o předčasné doplacení je potřeba podat 10 dní před platbou.
5) Nabízí UniCredit Bank běžný účet zdarma?
Ano, účet Start je zcela bez poplatků. V případě příjmu nad 40 000 Kč měsíčně můžete mít zdarma prémiový účet Top.
6) Má tato banka i nějaké účty pro děti a studenty?
Pro děti má UniCredit Bank dětský účet (do 15 let), naopak studentské konto už v její nabídce není.
7) Jak je nastavený limit u kreditní karty UniCredit?
U obyčejné kreditní karty od 10 000 do 250 000 Kč, u zlaté od 50 000 do 500 000 Kč.
8) Kdo poskytuje pojistné produkty u této banky?
Pojištění nabízí UniCredit Bank ve spolupráci s pojišťovnou Allianz.
9) Pro jaké situace slouží pojištění schopnosti splácet půjčku?
Pojistka je určená pro případy nemoci, ztráty práce, pracovní neschopnosti, vzniku plné invalidity nebo smrti
10) Dají se peníze ze spořicího účtu vybrat kdykoliv?
Ano, na rozdíl od termínovaných vkladů máte peníze na spořicím účtu neustále k dispozici.

Další články z kategorií