Via SMS vs. Fair Credit půjčka - porovnání

Která je výhodnější?
Vydáno: 19. června 2024
Autor: Tomáš Božek
Srovnejte parametry které vás zajímají

V našem dalším článku si porovnáme další dva nebankovní úvěry, tentokrát jsme se zaměřili na půjčky s trochu vyšším úvěrovým rámcem. Vybrali jsme ViaSMS, která patří mezi nejznámější poskytovatele úvěrů a proti ní jsme postavili ryze českou společnost Fair Credit.

Jako lepší volba nám ze srovnání vyšla půjčka Via SMS, která oproti svému konkurentovi nabízí možnost první půjčky zdarma, navíc Fair Credit se nedávno dostal do insolvence. U klasických půjček je sice Via SMS celkem drahá, jde ale o prověřeného poskytovatele a její úvěry jsou naprosto bezpečné.

Obsah článku

Co je to ViaSMS

ViaSMS je jeden z nejznámějších nebankovních úvěrů, který se u nás poskytuje od roku 2011 a společnost má pobočky i v řadě dalších zemí Evropy (Polsko, Litva, Lotyšsko, Švédsko). Dříve ViaSMS poskytovala pouze klasické mikropůjčky do výplaty, dnes ale poskytuje flexibilní úvěry na splátky, kde má klient možnost splácet podle svojí potřeby. 

Na Via SMS recenze můžeme najít na internetu na více místech a zkušenosti lidí jsou různé. Někteří byli s tímto úvěrem spokojení, mnoho klientů si ale stěžuje na velmi vysokou RPSN (roční procentní sazbu nákladů). Obecně si ale lidé chválí zejména nabídku první půjčky zdarma, která je zde dokonce až do 25 000 Kč.

Žádost o půjčku ViaSMS se podává online, je k ní potřeba jeden doklad totožnosti (např. občanský průkaz nebo jiný doklad). Důležitou podmínkou (kromě věku nad 18 let) je mít vlastní bankovní účet a pravidelný příjem. Velkým plusem půjčky ViaSMS je rychlost výplaty, peníze můžete mít na účtu už za 15 minut od podání žádosti.

Vzhledem k tomu, že Via SMS funguje jako flexibilní revolvingový úvěr, je jeho splácení specifické. Klient si totiž může sám vybrat, zda zaplatí celou dlužnou částku najednou nebo ji bude splácet postupně. Kazdý měsíc je třeba uhradit alespoň minimální splátku, která činí 3 % z jistiny + úroky. Je ale třeba si uvědomit, že čím déle si splácení protahujete, tím vás ve výsledku vyjde půjčka dráž.

ViaSMS půjčka

Top
Rychlá mikropůjčka zdarma
 • Výše úvěru 1 000 - 60 000 Kč
 • Splatnost 0 - 1 měsíců
 • Úrok 0 %
 • Hodnocení

Výhody

 • Žádost vyřídíte 100% online
 • První půjčka zdarma
 • Bez ručitele i zástavy

Podmínky

 • Věk 18+ let
 • Trvalý pobyt v ČR
 • Vlastní bankovní účet
 • Vlastní mobilní telefon

O půjčce

Půjčka od ViaSMS se řadí mezi bleskové úvěry online u které můžete dosáhnout na maximální výši 60 000 Kč, v případě klientů s opakovanou žádostí. Klienti mohou o půjčku požádat přes webové rozhraní a od druhé a každé další půjčky je možnost žádost zaslat přes SMS zprávu. První půjčka může dosáhnout výše až 25 000 Kč, je poskytována zdarma a také s flexibilní splatností.

Co je to Fair Credit

Fair Credit Czech je česká společnost se sídlem v Ostravě, která poskytuje nebankovní úvěry nejen převodem na účet, ale nabízí i hotovostní půjčky na ruku. Oproti ViaSMS nenabízí novým klientům první půjčku zdarma, má ale vyšší úvěrový rámec - 100 000 Kč u půjčky v hotovosti a až 150 000 Kč v případě úvěru s výplatou na bankovní účet.

Fair Credit recenze na internetu hovoří různě - někteří klienti jsou s úvěrem spokojení a pochvalují si zejména možnost získat peníze v hotovosti. Převažují ale spíše negativní zkušenosti, většina lidí kritizuje zejména velmi vysoké úroky, kdy za půjčku nakonec přeplatíte opravdu hodně. Dost lidí si stěžuje také na chování obchodních zástupců této společnosti a celkově na jednání firmy.

Podat si žádost o půjčku Fair Credit můžete přes internet, kde vyplníte formulář, do kterého uvedete základní informace o vaší osobě. Pak vás kontaktuje pracovník této společnosti a žádost o úvěr s vámi dokončí. V případě schválení dostanete peníze buď na účet, nebo vám je přivezou až k vám domů v hotovosti (podle toho, jaký typ půjčky jste si vybrali).

Hotovostní půjčka od Fair Credit je specifická nejen ve způsobu výplaty, ale i pokud jde o její splácení. Oproti standardnímu úvěru zde totiž splácíte pravidelně každý týden a pro peníze k vám jezdí obchodní zástupce společnosti Fair Credit, což nemusí být pro každého úplně příjemné.

Faircredit půjčka

Nová
Dostupný úvěr v hotovosti
 • Výše úvěru 4 000 - 150 000 Kč
 • Splatnost 7 - 36 měsíců
 • Úrok 20.78 %
 • Hodnocení

Výhody

 • Žádost online i osobně
 • Možnost odkladu splátek
 • Bezúčelová půjčka
 • Možnost pojištění půjčky
 • Předčasné splacení zdarma
 • Ručení není požadováno
 • Schválení i s ukončenou insolvencí

Podmínky

 • Pravidelný příjem
 • Věk žadatele 18+
 • Trvalý pobyt v ČR

O půjčce

Hlavní výhodou půjčky Faircredit je možnost vyplacení jak v hotovosti ve výši 4.000Kč až 100 000 Kč , tak převodem na váš účet od 20 000 Kč do 150 000 Kč. Půjčka je také bezhotovostní - peníze použijete na cokoliv.

Můžete si také stáhnout Faircredit aplikaci, kde uvidíte přehled vaší činnosti. Společnost Faircredit také nabízí možnost odkladu splátek, pokud klient potřebuje.

ViaSMS vs. Fair Credit - porovnání

Pokud srovnáme půjčky ViaSMS a Faircredit, zjistíme, že je mezi nimi spousta rozdílů. Každá půjčka totiž funguje úplně jinak - Via SMS je pouze na účet a jedná se o flexibilní revolvingový úvěr, u Fair Credit si lze vybrat, zda chcete peníze na účet nebo na ruku a jde o klasický typ půjčky s pravidelnými splátkami o stejné výši.

Jako lepší možnost vidíme půjčku Via SMS, která na rozdíl od svého konkurenta umožňuje získat úvěr i úplně zdarma. U ViaSMS se dá bez úroků a poplatků získat dokonce 25 000 Kč na měsíc, čímž tato společnosti předčí i většinu konkurence, která má limit podstatně nižší (např. Zaplo jen 16 000 Kč, Kamali půjčka 15 000 Kč).

Nejde ale pouze o první půjčku zdarma, ale i o další aspekty. Via SMS je zavedeným a prověřeným poskytovatelem s dlouhou tradicí a pobočkami v řadě zemí Evropy. Fair Credit je čistě česká firma (což by nijak nevadilo), v poslední době se ale potýkala s velkými finanční problémy, což vyústilo až v návrh na insolvenci.

Kromě toho má Fair Credit u svých půjček velmi vysokou RPSN, její půjčky jsou tak poměrně dost nevýhodné a klienti za ně přeplatí příliš mnoho. Sice je to pořád mnohem lepší řešení než různé půjčky na směnku apod., výhodné ale tyto úvěry nejsou.

Proč doporučujeme půjčku ViaSMS?

Půjčku ViaSMS doporučujeme hned z několika důvodů. Jednak jde o dlouhodobě prověřený a bezpečný nebankovní úvěr, který zde úspěšně funguje už mnoho let a má mnoho spokojených klientů. Dalším velkým plusem Via SMS je možnost mít první půjčku úplně zdarma - při splacení do měsíce nehradíte žádné úroky ani jiné poplatky.

Fair Credit sice má určitou výhodu v tom, že je možné získat peníze i v hotovosti, vzhledem k jeho současné situaci ale tento úvěr nelze doporučit, navíc půjčky na ruku u nás nabízejí i jiné společnosti, např. Provident Financial nebo ExpressCash.

U Via SMS je navíc dalším plusem to, že se jedná o plně flexibilní půjčku, takže ji můžete splácet podle potřeby, minimální platba jsou pouze 3 % z jistiny úvěru + úrok.

Nejde sice zrovna o levný úvěrový produkt, určitě ho ale můžeme doporučit zejména těm, kteří potřebují půjčit jen na měsíc. V ostatních případech je potřeba zvážit situaci, každopádně pro Via SMS hovoří bohaté zkušenosti na českém trhu, velká flexibilita a jasné podmínky.

Další články z kategorií