Kamali vs. Půjčka 7 - porovnání

Která je pro vás výhodnější?
Vydáno: 19. června 2024
Autor: Tomáš Božek
Srovnejte parametry které vás zajímají

Protože malých a krátkodobých nebankovních půjček je na trhu hodně a zároveň je o ně velký zájem, rozhodli jsme se porovnat dvě z nich, abychom vám usnadnili výběr. Srovnali jsme mezi sebou poměrně známý úvěr Kamali (často se objevuje i v TV reklamách) a vedle něj jsme postavili Půjčku 7.

Z porovnání nám jako jasný vítěz vyšlo Kamali, jeho podmínky a poplatky jsou takové, že je to pravděpodobně nejlepší nebankovní půjčka na českém trhu. Více podrobností se dozvíte v našem článku.

Obsah článku

Co je to Kamali 

Kamali je oblíbená nebankovní půjčka, která se řadí mezi krátkodobé a rychlé úvěry. K důležitým vlastnostem u ní patří zejména to, že ji napoprvé můžete mít s nulovým úrokem a bez poplatků.

První půjčka zdarma se dá u Kamali získat snadno, je určená pro každého, kdo splní základní požadavky a je u Kamali novým klientem. Získat lze až 15 000 Kč, abyste ale měli půjčku zdarma, musíte ji splatit do 14 dnů.

Pokud se ptáte, jaké jsou na Kamali úvěr recenze, většinou jsou velmi pozitivní. Lidé si obecně pochvalují nejen výhodnou první půjčku bez poplatků, ale i celkové podmínky u ostatních půjček Kamali.

U této společnosti jsou totiž velmi nízké poplatky a zároveň i velmi mírné sankce v případě nesplácení. Kamali tak patří mezi nejvíce bezpečné a nejméně rizikové úvěrové produkty.

Podat si žádost o půjčku Kamali je velmi snadné a zabere vám to jen několik minut. Důležitou informací je, že Kamali úvěr se sjednává výhradně online přes webové stránky - není možné vyřídit ho na pobočce nebo po telefonu.

Postup je jednoduchý, na webu Kamali si zvolíte požadovanou výši půjčky a začnete vyplňovat online formulář. Ten není nijak dlouhý, musíte v něm ale uvést základní osobní údaje (jméno, příjmení, adresu, telefon, mail, číslo OP nebo rodné číslo), dále pak informace o vašich příjmech a výdajích. Pak už jen žádost odešlete ke zpracování a počkáte na její vyhodnocení.

To obvykle netrvá dlouho, většinou se výsledek dozvíte už do 15 minut. Pokud bude žádost posouzena kladně, peníze vám Kamali obratem pošle na váš bankovní účet. To je mimochodem jediná možnost výplaty, Kamali bohužel půjčky v hotovosti nenabízí.

Kamali půjčka

Top
Nejlevnější mikropůjčka na trhu
 • Výše úvěru 1 000 - 20 000 Kč
 • Splatnost 0 - 1 měsíců
 • Úrok 0 %
 • Hodnocení

Výhody

 • První půjčka zdarma na 14 dní
 • Bezúčelová půjčka na cokoliv
 • Velmi nízké poplatky
 • On-line vyřízení žádosti
 • Možnost levného odložení splátek
 • Jasné a fér podmínky úvěru

Podmínky

 • Věk žadatele 18+
 • České občanství
 • Trvalý pobyt v ČR

O půjčce

Kamali je dalším nebankovním úvěrem s velmi krátkou splatností, které nazýváme mikropůjčky. V porovnání s konkurencí je však Kamali téměř ve všech ohledech výhodnější a až na několik drobností ji výrazně překonává. Půjčka Kamali patří do portfolia společnosti Home Credit, jež patří mezi přední poskytovatele úvěrových produktů v ČR. U Kamali si napoprvé půjčíte až 20.000 Kč a pokud úvěr splatíte do 14 dnů, nehradíte žádné úroky ani poplatky!

Co je to Půjčka 7

Půjčka 7 je další z mnoha rychlých a krátkodobých nebankovních úvěrů. Získat se dá maximálně 15 000 Kč nejvýše na 28 dní a i zde je možnost první půjčky zdarma pro nové zákazníky. V takovém případě je ale maximum jen 10 000 Kč a splatit je musíte už do 14 dní.

Jinak Půjčka 7 funguje podobně jako většina jiných nebankovních úvěrů - i u ní platí, že peníze se posílají výhradně převodem na účet a půjčka se sjednává pouze přes internet.

Pokud jde o Půjčka 7 zkušenosti, mnoho recenzí na internetu není. Z těch, co se dají najít, si většina lidí tento úvěr pochvalovala, většinou klienti oceňovali velmi rychlou výplatu peněz na účet a kladně hodnotili také možnost první půjčky zdarma.

V každém případě Půjčka 7 je naprosto bezpečným a prověřeným nebankovním úvěrem, takže v tomto ohledu se není čeho bát. Jinou stranou mince je to, že některé jiné mikropůjčky jsou výhodnější.

Žádost o půjčku se podává na webu Půjčky 7, kde si nejdříve nastavíte výši úvěru a dobu splatnosti, následně vyplníte osobní a finanční informace. Musíte uvést mimo jiné i podrobnosti o vaší práci, o příjmech nebo o členech vaší domácnosti.

V průběhu žádosti je potřeba provést ověření přes SMS (takže mějte připravený mobil) a musí se také provést ověření účtu a prokázat výše příjmů. Z osobních dokladů vám k vyřízení této SMS půjčky bude stačit jen občanský průkaz. 

Půjčka7

Jednoduchý úvěr, který můžete získat zdarma
 • Výše úvěru 1 000 - 15 000 Kč
 • Splatnost 0 - 1 měsíců
 • Úrok 36 %
 • Hodnocení

Výhody

 • Peníze do 15 minut
 • První půjčka zdarma
 • Bez skrytých poplatků
 • Věrnostní program

Podmínky

 • Věk min. 18 let
 • Trvalý pobyt v ČR
 • Vlastní bankovní účet
 • Doložitelný příjem

O půjčce

Úvěr Půjčka7 od společnosti Kontex Trade International je nebankovním produktem, za kterým stojí zkušený poskytovatel, jenž působí na na trhu déle jak 8 let. Půjčka 7 nabízí rychlé, bezpečné a transparentní finanční řešení, ať už se ocitnete v jakékoliv situaci. O peníze zažádáte v podstatě odkudkoliv, a to prostřednictvím online žádosti.

Kamali vs. Půjčka 7 - porovnání

Když porovnáme Kamali a Půjčku 7, tak na první pohled se od sebe oba produkty zase tolik neliší - jsou maximálně na měsíc, podobná je i maximální výše půjčky, v obou případech je možná první půjčka zdarma. Při bližším prozkoumání podmínek ale najdeme určité rozdíly a jako jasný vítěz nám vychází Kamali. 

U první půjčky online zdarma pro nové klienty není rozdíl až tak zásadní - délka je skoro stejná (15 vs. 14 dní), limit je 15 000 u Kamali a 10 000 u Půjčky 7. Daleko větší rozdíly jsou ale u všech ostatních úvěrů, u nichž se hradí poplatky a úroky. Tady už Kamali vítězí na celé čáře a pokud si chcete vzít úvěr třeba na měsíc - nebo si nejste jistí, zda do 14 dnů stihnete peníze splatit - pak je daleko lepší volbou.

U Kamali totiž za každých půjčených 1 000 Kč zaplatíte poplatek jen 33 Kč. Pokud si tedy půjčíte např. 10 000 Kč, za měsíc musíte splatit 10 330 Kč, což je velmi férová nabídka. U Půjčky 7 u stejné výše úvěru na stejnou dobu (resp. 28 dní) zaplatíte 15 600 Kč. Rozdíl je to obrovský a neexistuje jediný důvod, proč dát přednost Půjčce 7, která má extrémně vysokou RPSN.

Pro Kamali navíc hovoří i další fakta. Je mnohem bezpečnější, což ocení např. ti, kteří se dostanou do potíží se splácením. U Kamali jsou daleko lepší možnosti odkladu splátek, mnohem nižší poplatky za odložení splatnosti a celkově velmi férové podmínky.

O kvalitě Kamali svědčí i to, že se opakovaně umístila na předních pozicích v analýze Index odpovědného úvěrování, kterou vytváří organizace Člověk v tísni. Naopak Půjčka 7 v ní byla v červnu 2024 vyhodnocena jako vůbec nejhorší úvěr na českém trhu.

Proč doporučujeme Kamali půjčku?

Půjčku Kamali doporučujeme především proto, protože má ze všech nebankovních úvěrů na českém trhu jednoznačně nejvýhodnější podmínky, její poplatky a úroky jsou nejnižší. V případě první půjčky zdarma může dávat smysl i jiný poskytovatel (např. půjčka Zaplo, která je zdarma na 30 dní), v ostatních případech ale Kamali nemá konkurenci.

Půjčka 7 má oproti Kamali mnohonásobně vyšší úroky a nenabízí nic, čím by nad svým konkurentem vynikala. Pokud byste si ale podali žádost u Kamali a byla by vám zamítnuta, Půjčka 7 je sice bezpečnou, ale extrémně drahou a nevýhodnou alternativou.

Další články z kategorií