Česká spořitelna - kreditní karta recenze

Získejte finanční rezervu, slevy a různé odměny s kreditní kartou České spořitelny.
Vydáno: 19. června 2024
Autor: Tomáš Božek
Využijte výhod kreditní karty od České spořitelny.

Každá velká banka u nás nabízí kromě základních debetních karet i kreditní karty, výjimkou samozřejmě není ani největší tuzemský bankovní ústav, Česká spořitelna. Jde ale pouze o jeden z mnoha úvěrových produktů, které tato banka klientům nabízí.

Česká spořitelna kreditní karta - recenze

Oproti některým jiným bankám nemá Česká spořitelna na výběr z více variant kreditních karet, ale poskytuje pouze jeden typ.

Obsah článku

Pokud si nejste jistí, zda si kreditní kartu sjednat, podívejte se na náš přehled jejích benefitů, poplatků, výhod a nevýhod. Uděláte si tak o kartě lepší představu a budete vědět, zda pro vás má smysl si ji sjednávat.

Nabídka kreditních karet České spořitelny

Nabídka kreditních karet České spořitelny je poměrně jednoduchá - zatímco např. kreditních karet Komerční banky je hned několik, u spořitelny je ve standardní nabídce pouze jediná.

Kreditní karta České spořitelny benefity

Kreditní karta České spořitelny nabízí celou řadu benefitů a nejde zdaleka jen o možnost utrácet za nákupy v době, kdy zrovna nemáte na účtu dostatek peněz. K nejzajímavějším výhodám patří cashback, Moneyback a přístupy do letištních salonků.

Cashback

Nezanedbatelnou výhodou je u této platební karty také cashback, neboli peníze, které dostanete zpět z vybraných plateb. Konkrétně se jedná o veškeré platby provedené na internetu nebo v zahraničí, Česká spořitelna vám z nich vrátí jedno procento (celkově maximálně 350 Kč měsíčně). Díky cashbacku tak můžete za rok získat až 4 200 Kč a to není malá částka.

Moneyback

Dalším benefitem je slevový program Moneyback. Pokud si ho v aplikaci aktivujete, budete mít možnost využívat zajímavé slevy nebo cashback u spousty obchodníků. V programu jsou zapojeny přední řetězce a značky, jako je např. Albert, Sinsay, Philips, Adidas a mnoho dalších obchodů, ale i restaurací a jiných podniků.

Ušetřit díky tomuto programu můžete docela zajímavé částky, řada obchodů má slevy až kolem 25 %. Využívat Moneyback se tak rozhodně vyplatí, oceníte ho nejen při běžných nákupech pro domácnost, ale i při výběru nového nábytku, elektroniky a jiných dražších věcí. V programu je navíc zapojena spousta nejrůznějších gastronomických podniků, slevy tak získáte i na obědy v restauracích nebo dobroty v kavárnách a cukrárnách.

Aktivovat si program Moneyback mohou držitelé kreditní karty v mobilní aplikaci George. Tento slevový program navíc funguje nejen u kreditních karet, ale využívat všech jeho výhod mohou i ti, co mají od České spořitelny debetní kartu. Na účet jim banka peníze připíše vždy 1x za měsíc.

Přístupy do letištních salonků

Pokud často cestujete do zahraničí a využíváte tak letiště, potěší vás další výhoda kreditní karty, kterou je zvýhodněný přístup do vybraných letištních salonků.

Konkrétně se jedná o salonky na letištích v Praze a ve Vídni, kam se díky programu Visa Benefit dostanete se slevou. Tento program navíc přináší i spoustu dalších exkluzivních výhod, nejen v oblasti cestování, ale i ubytování, nakupování atd.

Doplňkové služby ke kreditní kartě

Ke kreditní kartě České spořitelny si lze nad rámec základních výhod dokoupit také některé doplňkové služby. Můžete si tak např. nastavit automatické inkaso (úhradu celkové čerpané částky), sjednat si pojištění vyčerpané částky, pojištění osobních věcí a karet nebo si nechat posílat SMS se zůstatkem na kartě.

Zajímavou doplňkovou službou jsou také splátkové prázdniny - když si je sjednáte, získáte možnost odkladu jedné až dvou minimálních splátek a to i opakovaně (mezi odklady ale musí uplynout alespoň tři měsíce).

Ceník poplatků kreditní karty České spořitelny

Vyznat se v poplatcích a úrocích na webu České spořitelny může být pro někoho docela složité, přinášíme vám tak přehled základních poplatků spojených s užíváním jejich kreditní karty:

  • sjednání kreditní karty - zdarma
  • měsíční poplatek za správu karty - 50 Kč (pokud s ní neutratíte alespoň 3 000 Kč/měsíc)
  • výběr hotovosti z bankomatu České spořitelny - 50 Kč
  • výběr hotovosti z bankomatů jiných bank - 80 Kč
  • výše minimální splátky - 3 % z vyčerpané částky, minimálně ale 200 Kč

Bezúročné období u karty ČS

Česká spořitelna má u svojí kreditní karty jedno z nejdelších bezúročných období - trvá u ní celých 55 dní. Pokud tak splatíte dluh do této doby, nepočítá se vám žádný úrok a máte tak vlastně půjčku úplně zdarma.

Můžete ale samozřejmě peníze splácet postupně, konkrétní čísla, kolik činí minimální měsíční splátka a kolik byste každý měsíc zaplatili na úrocích, zjistíte na webu České spořitelny, která má na stránce s kreditní kartou jednoduchou úvěrovou kalkulačku.

Platební možnosti kreditní karty

Platební možnosti kreditní karty od České spořitelny jsou poměrně široké, s kartou můžete platit nejen klasicky bezkontaktně, ale lze si ji nahrát i do mobilního telefonu - podporovány jsou všechny platební karty u této banky. Můžete tak využívat Google Pay (pokud máte mobil s Androidem) i Apple Pay, při platbě navíc ani není potřeba být připojený k internetu.

Česká spořitelna navíc podporuje i placení chytrými hodinkami přes technologii NFC. I u její kreditní karty tak lze využívat snadné a pohodlné placení Garmin Pay (naopak Fitbit Pay už na českém trhu skončil).

Největší výhody kreditní karty od spořitelny

Mezi největší výhody kreditní karty od spořitelny patří především možnost finanční rezervy. Když třeba krátce před výplatou nebudete mít dost peněz a budete si chtít něco pěkného koupit, s kartou nemusíte stav svého účtu řešit - prostě si věc koupíte přes kreditní kartu a zaplatíte až vám přijde na účet mzda.

Plusem je určitě i to, že pokud by vám kartu někdo ukradl, peníze na vašem běžném účtu zůstanou v bezpečí a zloděj se k nim nemůže dostat. V neposlední řadě kreditní kartu ocení i lidé, kteří si např. při zahraničních cestách půjčují auto - v cizině je často kreditní karta podmínkou.

Nevýhody a rizika této platební karty

Zatímco u běžných debetních karet se není čeho bát, u kreditních karet je třeba být opatrný, jejich pořízení s sebou nese i jistá rizika. Největším nebezpečím je především to, že se můžete snadno zadlužit - mít u sebe kreditní kartu může pro někoho znamenat, že začne zbytečně a přehnaně utrácet a následně se dostane do dluhové pasti.

Další nevýhodou je výše úrokové sazby v případě, že nezvládnete vše splatit v bezúročném období. V takovém případě činí úrok 12 - 24 % p.a., což je o dost víc než u klasické bankovní půjčky.

Nesmíme zapomínat ani na některé poplatky - jednak se vždy platí za výběr hotovosti z bankomatu (ten se obecně u kreditních karet moc nevyplácí), poplatek je ale také účtován za správu a vedení kartového účtu. Pokud totiž kartou nezaplatíte za měsíc alespoň 3 000 Kč, strhne se vám poplatek 50 Kč. Je tak potřeba si dopředu důkladně promyslet, zda se vám kreditní karta vyplatí.

Nejčastěji kladené dotazy

1) Může získat kreditní kartu České spořitelny každý?
Ne, jedná se o úvěrový produkt, takže kartu získá pouze ten, kdo splní příslušné podmínky (podobně jako je tomu např. u klasické půjčky).
2) Kde všude je možné s touto kartou platit?
S kreditní kartou České spořitelny můžete platit v obchodech i e-shopech, doma i v zahraničí, prostě všude tam, kde přijímají platební karty Visa.
3) Jak dlouhé je u této kreditní karty bezúročné období?
Česká spořitelna má u svých kreditních karet bezúročné období 55 dní.
4) Kolik stojí s touto kartou výběry z bankomatů?
Pokud si vyberete z bankomatu České spořitelny, tak 50 Kč, u ostatních bank pak 80 Kč. V zahraničí jsou pak ceny následující - u bankomatů skupiny Erste 50 Kč, u ostatních při výběru v eurech 80 Kč a při výběru jiné měny 125 Kč.
5) Která karetní společnost je vydavatelem kreditních karet ČS?
Všechny kreditní karty České spořitelny jsou od společnosti Visa.
6) Je možné mít kreditní kartu od České spořitelny, ale účet u jiné banky?
Ano, klidně můžete mít běžný účet vedený u jiné banky a u České spořitelny mít pouze samotnou kreditní kartu.
7) Jaká je minimální splátka, když nevyužiji bezúročné období?
V takovém případě je potřeba uhradit alespoň 3 % z vyčerpané částky, vždy ale minimálně 200 Kč.
8) Z jakých nákupů dostanu peníze zpět?
Ze všech nákupu provedených na internetu nebo v zahraničí. Česká spořitelna vám z nich vrátí 1 %, měsíčně ale maximálně 350 Kč.
9) Jsou s kreditní kartou ČS i nějaké slevy v obchodech?
Ano, můžete využívat slevový program Moneyback a získávat tak slevy či cashback u spousty obchodů, e-shopů, restaurací a jiných podniků po celém Česku.
10) Dá se s touto kartou platit i mobilem nebo hodinkami?
Ano, všechny platební karty od České spořitelny podporují platby mobilním telefonem (Google Pay a Apple Pay) i platby chytrými hodinkami (Garmin Pay).

Další články z kategorií